Lai nodrošinātu mērķtiecīgu augstas klases sportistu gatavošanos un dalību starptautiskās sacensībās, tajā skaitā Olimpiskajās spēlēs, pasaules un Eiropas čempionātos un sasniegtu augstus rezultātus, Ventspils pilsētā ir ieviesta augstas klases sportistu atbalsta programma, kuru vada nodibinājums “Ventspils Olimpiskā vienība”.

Šobrīd apstiprināta nodibinājuma “Ventspils Olimpiskā vienība” augstas klases sportistu atbalsta programma 2024. gada sezonai un tajā iekļauti 20 sportisti un 2 sporta veidu atbalsta programmas, piešķirot Ventspils pilsētas pašvaldības finansējumu 49 836 eiro apmērā.

Olimpiskajā atbalsta programmā iekļauti 11 sportisti: svarcēlāji – Ritvars Suharevs, Artūrs Plēsnieks, Armands Mežinskis; vieglatlēti – Rolands Štrobinders, Rūta Kate Lasmane; 3×3 basketbolists Kārlis Pauls Lasmanis; šorttrekists Roberts Krūzbergs; BMX frīstaila braucējs Ernests Zēbolds; bobslejisti – Krists Lindenblats un Jēkabs Kalenda un loka šāvējs Dāvis Blāze.

Savukārt, Pasaules un Eiropas čempionātu dalībnieku un kandidātu programmā iekļauti 9 sportisti: vieglatlēti Darja Sopova, Brenda Džiliana Apsīte, Matīss Kaudze; BMX frīstaila braucējs Tomass Grinbergs; kikboksa sportists Daniels Likovs; pludmales volejbolistes Anija Ozoliņa un Beāte Liepājniece; kanoe airētājs Daniels Rafaēls Siders un sporta vingrotāja Anna Grauda-Grota.

Ar programmas atbalstu sportistiem tiek nodrošināts ne tikai finansiālais atbalsts, bet arī nodrošināta iespēja izmantot Ventspils sporta bāzes un sniegts cits organizatoriskais atbalsts.

 

9.04.2024. / Autors: Sporta pārvalde / Foto: Sporta pārvalde