Ašvorts: Sezona sanāca ļoti sarežģīta

898

FK Ventspils galvenais treneris Pols Ašvorts pēc komandas piedzīvotā fiasko Latvijas čempionātā, kad pirmo reizi 20 gadu laikā palika bez medaļām, atzina, ka sezona bijusi ļoti sarežģīta un pēdējā spēlē pret Jūrmalas Spartaku nācies spēlēt teju ar otro sastāvu, kas lielā mērā ietekmēja spēles kvalitāti un neļāva izcīnīt uzvaru, kas ļautu kāpt uz goda pjedestāla.

“Mums nebija septiņu vadošo spēlētāju! Var stādīties priekšā, cik stipri tas bija jūtams. Jā, ļoti žēl, ka Ventspils iznākumā finišēja bez medaļām, bet tas ir futbols. Esmu pārliecināts, nebūtu mums tik iespaidīga kadru trūkuma, spēle būtu pavisam savādāka. Bet uzreiz septiņu spēlētāju trūkums – tas ir ļoti daudz,” sacīja Ašvorts. “Mēs iesitām, bet, diemžēl, ielaidām pēc tam dumjus vārtus… Protams, apbēdinoši. Tuvāk mača beigām mēs neapšaubāmi riskējām, neizšķirts mums bija par maz – Ventspils gribēja uzvarēt. Jā, tas bija risks. Ja tā nebūtu pēdējā kārta, bet pieņemsim, čempionāta vidus, tad, neapšaubāmi, pie rezultāta 2:2 mēs spēlētu savādāk.”

Viņš pauda sarūgtinājumu, ka komanda zaudēja, taču uzsvēra, ka viens uzdevums ir izpildīts – iegūt ceļazīmi dalībai Eiropas kausa izcīņā. Kopumā viņš sezonu nodēvēja par ļoti sarežģītu.

“Ļoti sarežģīta sezona sanāca. Ventspils uzvarēja Latvijas kausā – tas ir liels panākums. Eiropas līgā mums atklāti nepaveicās ar izlozi: Valur, starp citu, Islandes čempionātu uzvarēja ar lielu atrāvienu. Mēs ar viņiem aizvadījām, protams, ne tuvu tās savas labākās spēles, bet kopējais rezultāts bija vien 0:1, visu izšķīra vien viena bumba. Svarīgi bija izcīnīt ceļazīmi uz Eirokausiem, un Ventspils šo uzdevumu izpildīja. Jā, saprotams, man ļoti būtu gribējies, lai Ventspils būtu augstāk tabulā, finišētu ar medaļām. Ļoti žēl, ka tas nenotika, bet tāds ir futbols,” sacīja Ašvorts.

Jau vēstīts, ka FK Ventspils izšķirošajā spēlē savā laukumā zaudēja Spartakam ar 2:3 un palika kopvērtējumā ceturtajā vietā. Uzvara pār čempionvienību nodrošinātu ventspilniekiem bronzas medaļas.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: FK Ventspils