Ašvorts: Vienmēr patīkami iekļūt finālā; pirms tā divas pārbaudes spēles

1484
FK Ventspils galvenais treneris Pols Ašvorts. Autors: FK Ventspils
FK Ventspils galvenais treneris Pols Ašvorts. Autors: FK Ventspils

Ir patīkami uzvarēt spēcīgu pretinieku un iekļūt turnīra finālā – tā pēc uzvaras Ziemas kausa izcīņas pusfinālā pār Jelgavu (1:0) sacīja FK Ventspils galvenais treneris Pols Ašvorts. Uzvaras vārtus spēles 62.minūtē guva Ģirts Karlsons, ievedot ventspilniekus finālā.

“Laba spēle, patīkami uzvarēt stipru pretinieku un izsisties finālā. Kopumā bija vienlīdzīga spēle, tikpat nepiekāpīga, kā mums bija pagājušā čempionāta pēdējā kārtā Jelgavā. Sacīju futbolistiem, ka tādā spēlē visu izšķirs viens moments. Tā arī notika. Mēs guvām labus vārtus, Rugins atdeva teicamu piespēli, bet Karlsons lieliski noslēdza uzbrukumu,” Ašvorts citēts kluba mājaslapā internetā.

“Uzvara, protams, nenāca vienkārši, tādēļ ka ar Jelgavu visu laiku laukumā ir cīņa, kombinēt pret šo pretinieku sarežģīti. Turklāt tam traucē arī cietais segums, bumba šeit visu laiku lēkā, kas rada problēmas spēlētājiem,” izteicās Ašvorts.

Pretinieks finālā noskaidrosies ceturtdien, kad pusfināla spēli aizvadīs FK Liepāja un Rīgas Skonto. “Katra spēle ir svarīga, fināls vēl ir arī prestižs. Cita lieta, ka nedrīkst aizmirst, ka rit sagatavošanās periods, ir gatavošanās plāns, kuram mēs akurāti sekojam. (..) Ja FK Ventspils iekļuvis finālā, tad, saprotams, mēs spēlēsim tikai uz uzvaru, kā darām to katrā mačā,” sacīja Ašvorts.

Līdz finālspēlei ir vēl viena nedēļa. Šo laiku ventspilnieki aizvadīs īpaši spraigi, jo paralēli intensīviem treniņiem paredzētas arī divas pārbaudes spēles. Jau sestdien, 13.februārī, ventspilnieki Marijampolē pārbaudīs spēlus ar vietējo Suduva klubu. Savukārt dienu pirms fināla – 19.februārī FK Ventspils tiksies ar vēl vienu spēcīgu Lietuvas klubu, vicečempioniem Trakai.