BK Ventspils šovakar Kurzemes derbijā uzņem Liepāja/Triobet

1497

Trešdien, 13.aprīlī, plkst.19 BK Ventspils aizvada kārtējo spēli Latvijas Basketbola līgas turnīrā, kad savā laukumā uzņems šobrīd ceturtajā pozīcijā esošo Liepāja/Triobet. Šī būs abu komandu ceturtā tikšanās šajā sezonā un pagaidām bilance ir 2:1 par labu ventspilniekiem.

Raugoties no turnīra tabulas viedokļa, šī spēle saistoša ir tikai BK Ventspils, kura turpina cīņu par pirmās vietas atgūšanu. Teorētiski var būt pat tā, ka ventspilnieku uzvaras gadījumā tiek panākta esošā līdere Valmiera/Ordo. Ar piebildi, ja valmierieši pamanīsies zaudēt LU un, ja arī VEF piekāpsies Barons/Ldz. Šāds scenārijs ir maz ticams, taču ir reāli, ja uz kādu brīdi atkal nāksies nolaisties uz trešo vietu. Tas notiks gadījumā, ja VEF pārspēs baronus. Jebkurā gadījumā, lai BK Ventspils vēl būtu aktuāla pirmā vieta, atkāpšanās ceļa nav un ir jāuzvar liepājnieki.

Savukārt liepājniekus no esošās ceturtās vietas var izkustināt daudzu apstākļu sakritība. Teorētiskais variants, kā Liepāja/Triobet pakāpties uz trešo vietu ir pašiem uzvarēt visās atlikušajās spēlēs, bet VEF abos mačos zaudēt. Zemāk par ceturto vietu gan liepājnieki vairs nevar nokrist.

Žanim Peineram jāgūst 11 punkti un viņš sasniegs 500 gūto punktu robežu spēlējot BK Ventspils sastāvā. No esošā sastāva šo robežu sasnieguši un pārsnieguši tikai divi spēlētāji – Māris Gulbis (907) un Artjoms Butjankovs (524).

Peiners var atzīmēties vēl divās pozīcijās. Realizējot astoņus soda metienus, viņš var sasniegt 600 iemesto soda metienu robežu LBL karjerā. Vēl Žanim pietrūkst trīs kļūdu, lai šajā rādītājā sasniegtu 400 kļūdu robežu.

Soda metieni aktuāli ir arī Artim Atem, kuram līdz 300 precīzo soda metienu robežai pietrūkst vien divi.