Jēkabpils sestdien Latvijas Basketbola līgas (LBL) mačā savā laukumā ar 87:66 negaidīti pārliecinoši pieveica titulēto Ventspili, tādējādi nodrošinot sev ceturto vietu regulārā čempionāta kopvērtējumā. Zīmīgi, ka Ventspils līdz ar to LBL regulāro turnīru noslēgusi ar diviem zaudējumiem pēc kārtas, jo trešdien tika piedzīvota neveiksme arī pret Barons kvartālu.

Jau pēc pirmajiem uzbrukumiem Jēkabpils izvirzījās vadībā ar 6:2, tomēr turpinājums tik aizvadīts punkts punktā, ventspilniekiem pirmo ceturtdaļu noslēdzot ar divu punktu vadību (19:17). Mājinieki titulētajiem pretiniekiem gan neļāva iekrāt solīdāku pārsvaru. Tā vietā Jēkabpils pārņēma vadību un otrās ceturtdaļas laikā pēc Pāvela Veselova divpunktnieka izvirzījās vadībā jau ar 36:24. Ventspilnieki gan pamazām samazināja rezultāta starpību, bet pirmo puslaiku viņi tik un tā noslēdza ar sešu punktu deficītu (41:47).

Jēkabpils komanda arī otrajā puslaikā turpināja atrasties vadībā, turklāt ceturtajā ceturksnī Ventspils basketbolisti pilnībā salūza aizsardzībā un arī uzbrukumā nespēja izmantot savas iespējas. Pēc teicama izrāviena mājinieku pārsvars noslēdzošajā ceturtdaļā pārsniedza pat 20 punktus.

Abām komandām šī bija pēdējā spēle regulārajā čempionātā, kur uzvaru jau kādu laiku bija nodrošinājusi Ventspils, bet Jēkabpils līdz pēdējai kārtai cīnījās par ceturto vietu, ko beigās arī izdevās iegūt.

Jēkabpils pēdējās septiņās regulārā čempionāta spēlēs izcīnīja piecas uzvaras, iepriekšējā mačā ar 81:67 pārspējot pagājušās sezonas Latvijas čempioni Valmiera/ORDO. Savukārt Ventspils iepriekšējā spēlē ar 89:94 piekāpās jēkabpiliešu tiešajai konkurentei Barons kvartāls.

Iepriekš šosezon abas komandas bija tikušās trīs mačos, visos pie uzvarām tiekot ventspilniekiem.

Autors: LETA / Foto: Edijs Pālens/LETA