FIBA Čempionu līgas play-off turnīrā netikusī Latvijas vicečempione Ventspils piedalīsies līmeni zemākajā FIBA Eiropas kausa izslēgšanas turnīrā, nevienu brīdi nepieļaujot iespēju no šādas iespējas atteikties, norāda kluba valdes priekšsēdētājs Ralfs Pleinics.

Ventspils otrdien savā laukumā FIBA Čempionu līgas B apakšgrupas izšķirošajā cīņā par iekļūšanu šī turnīra izslēgšanas spēlēs ar rezultātu 59:80 zaudēja Grieķijas klubam Saloniku PAOK. Uzvaras gadījumā Ventspils grupā ieņemtu ceturto vietu un turpinātu dalību FIBA Čempionu līgā, bet tagad tai nāksies spēlēt līmeni zemākā FIBA Eiropas kausā, dalību sākot no astotdaļfināla.

Pēc otrdienas zaudējuma preses konferencē Ventspils galvenajam trenerim Robertam Štelmaheram tika jautāts, vai tā ir tiesa, ka Kurzemes klubs nolēmis FIBA Eiropas kausā nespēlēt. Treneris atbildi nesniedza, bet Pleinics trešdien telefonasarunā ar aģentūru LETA šādu iespēju noraidīja.

“Nevienu brīdi neesam domājuši atteikties no iespējas turpināt starptautisko sezonu. Jā, varbūt sezonas sākumā tādas runas un domas bija, taču tad mēs nepieļāvām iespēju, ka netiksim Čempionu līgas izslēgšanas spēlēs. Arī līdz šim domājām tikai par Čempionu līgu, taču tagad gatavosimies Eiropas kausam,” skaidroja Pleinics.

“Cīnīsimies FIBA Eiropas kausā. Spēles mums ir vajadzīgas, kaut vai arī tāpēc, lai labāk sagatavotos arī izšķirošajiem notikumiem vietējā čempionātā,” bilda Pleinics.

Dalību FIBA Eiropas kausā Ventspils sāks no astotdaļfināla. Trešdien tiks aizvadītas pēdējās spēles FIBA Eiropas kausa otrajā grupu kārtā, bet nākamajā nedēļā astoņas labākās komandas, kā arī astoņas komandas no FIBA Čempionu līgas, kas savās grupās ieņēma 5.-6.vietu, tiks salozētas pa pāriem.

Pleinics sacīja, ka izslēgšanas spēļu pirmais mačs, visticamāk notiks 6. vai 7.martā, bet atbildes cīņas pēc nedēļas. Arī nākamajās kārtās uzvarētāji tiks noskaidroti divu spēļu summā.

Runājot par otrdien piedzīvoto neveiksmi, Pleinics piekrita, ka komandai par labu nenāca vairāku spēlētāju traumas. “No otras puses, 59 gūtie punkti savā laukumā nav arguments, lai šīs traumas pieminētu. Arī pārējiem bija japarāda labāks sniegums,” atzina Pleinics.

Autors: LETA / Foto: LETA