Sestdien un svētdien (10. un 11.jūlijā) sporta centrā “Kleisti” notika Latvijas Jātnieku federācijas rīkotais kauss šķēršļu pārvarēšanā. Sportisti sacentās dažādās konkurencēs – ar zirgiem no 5 līdz 7 gadu vecumam, jātnieki ar ponijiem, bērni līdz 14 gadu vecumam, juniori līdz 18 gadu vecumam, jaunie jātnieki līdz 21 gada vecumam, amatieri un pieaugušie. Sacensībās tika pieaicināts maršrutlicējs Liudvikas Šalna no Lietuvas

Augstākajā no maršrutiem, ar līdz 135 cm augstiem šķēršļiem, uzvaru izcīnīja Ģirts Bricis no RJSK “Sport De Lux” ar Latvijas šķirnes ķēvi Cendrasine. Jātnieku sporta kluba Demora sportisti cīnījās vairākās konkurencēs, Alisei Lūsei ar Džoanu iegūstot uzvaru II grupas poniju maršrutā ar 85 cm augstiem šķēršļiem un Annai Čakstiņai ar Chikitu maršrutā ar 120 cm augstiem šķēršļiem junioru konkurencē 6. vieta. Beatrise Krūmiņa ar Case, Klaudija Viļisova ar Vikontu un Unda Egendorfa ar Rolsroisu un Lēdiju, startējot pie amatieriem un Marta Jansone ar Red Grace bērnu līdz 14 gadu konkurencē, katrā maršrutā ieguva pa kādam soda punktam.

Sacensībās tika apbalvoti arī 2020.gada LJF Kausa kopvērtējuma uzvarētāji, kuru apbalvošanu nācās pārcelt dēļ valstī pastāvošajiem pandēmijas ierobežojumiem, II grupas poniju maršrutā 2. vieta Alisei Lūsei un 2. vieta Annai Čakstiņai bērnos līdz 14 gadu vecumam.

LJF Kausa galvenais tiesnesis Dainis Līvmanis:

“Šogad turnīrs nenotika posmos, jo mums pietrūkst nedēļas nogaļu, lai tos rīkotu, pie tam nevar izslēgt, ka atkal valstī tiks noteikti kādi ierobežojumi. Šī iemesla dēļ izmantojām mazliet citu formātu un organizējām maršrutus divos hitos, lai sportistiem vairāk jāpacīnās un jātniekiem būtu vairāk iespēju. Divos hitos punktus skaita kopā un rezultāts var mainīties līdz pat pēdējam jātniekam. Maršruti patika lielākajai daļai jātnieku. Varēja redzēt, ka maršrutlicējs bija pie tiem ļoti piedomājis. Vēl pamanīju, ka laukums bija īpaši labs, pat likās, ka veiksmīgi iestrādājies un noblietējies. Abas dienas arī laikapstākļi nebija tik neizturami, visi sportisti un viņu komandas labi tika galā. Ļoti daudz valstīs sacensības notiek ļoti karstos laikapstākļos, tādēļ treneri skatās, kā pareizi iesildīt zirgus”. (Avots: LJF preses dienests).

 

14.07.2021. / Autors: JSK “Demora”/ Foto: JSK “Demora”