FK Ventspils jaunajā sezonā ar sešiem leģionāriem un apņēmību atgūt titulus

1387

Jau šo sestdien startēs Latvijas futbola jaunā sezona un Ventspils futbola klubs pirmajā cīņā uzņems virslīgas jaunpienācējus Rīgu. Sestdienas vakarā futbola klubs aicināja līdzjutējus uz pirmo tikšanos, lai iepazīstinātu ar sagatavošanās darbiem un komandas jaunpienācējiem, gan prezentētu jaunos formas tērpus.

Uz pirmo kopīgo tikšanos bija sanācis ne vien kupls kluba pārstāvju loks, Ledus halles kafejnīcā bija sapulcējušies plašs līdzjutēju loks. Futbola kluba Ventspils prezidents Guntis Blumbergs, atklājot tikšanos, īpaši atzīmēja, ka klubam ļoti svarīgi tieši līdzjutēji. Viņš aicināja līdzjūtējus aktīvi izteikt ierosinājumus un arī kritiku, lai kopīgiem spēkiem veicinātu futbola popularitāti. Turklāt plānots, ka tikšanās ar līdzjūtējiem turpmāk noritēs biežāk.

Īpaši aktīvi dialogā ar līdzjūtējiem ieaistījās komandas galvenais treneris Pols Ašvorts, kurš ne tikai atbildēja uz jautājumiem, bet uzdeva jautājumus arī pats. Viņš uzsvēra, ka komanda ir gatava sezonai un pirmajai spēlei, bet ir vēl kāds svarīgs uzdevums – ļoti gribas, lai tribīnēs būtu pēc iespējas vairāk skatītāju.

Blumbergs arī nedaudz ieskicēja kluba galvenās prioritātes šajā sezonā. Šoziem pirmo reizi pēc ilgiem gadiem klubs pragmatisku apsvērumu dēļ nedevās uz treniņnometni siltajās zemēs, bet cītīgi gatavojās mājās un aizvadīja virkni pārbaudes spēļu, arī izbraukumā ar spēcīgākajiem Lietuvas klubiem. Tomēr tas nemazina komandas apņemšanos. Kā atzīmēja Blumbergs, kluba vēsturē izdevies izcīnīt 6 čempionu titulus un sesas reizes Latvijas kausu, un ir liela vēlēšanās triumfēt septīto reizi. Savukārt UEFA Eiropas līgā minimālais uzdevums būs pārvarēt kvalifikācijas pirmo kārtu.

Komandas kodols ir saglabājies līdzīgs tam, kādu mēs redzējām pagājušajā sezonā. Komandu atstājis līdzšinējais pamatvārtsargs Vitālijs Meļņičenko, savukārt pussargs Oļegs Laizāns ir pārcēlies uz Rīgu. Pēc gadu ilgas prombūtnes komandā atgriezies pamatvārtsargs Maksims Uvarenko, kurš jaunajā sezonā būs arī komandas kapteinis. Komandai pievienojušies divi jauni un talantīgi pussargi no Nigērijas, viens no tiem U-17 vecuma grupā pat kļuvis par pasaules čempionu. Vēl Ventspilī spēlēs serbu aizsargs un korejiešu pussargs, komandā palikuši pazīstamie leģionāri Ndue Mujeci un Simons Paulius. Pasākuma laikā vairākus no jaunajiem leģionāriem varēja satikt.

Oficiāli tika prezentētas komandas jaunās sporta formas. Dizaina ziņā tās ir saglabājušās praktiski tādas pašas kā pērnajā sezonā. Taču ir kāds būtisks jauninājums. Turpmāk uz futbolistu mugurām būs ne vien spēlētāja numurs, bet arī viņa uzvārds.

Jaunās sezonas pirmās pāris spēles ventspilnieki aizvadīs nevis olimpiskā centra Ventspils stadionā, bet gan mazajā stadionā Katoļu ielā. Tas saistīts ar to, ka futbola stadiona zālāju vēl nav iespējams sagatavot. Pirmā spēle jau sestdien ar virslīgas jaunpienācējiem Rīgu. Arī nākamā spēle savā laukumā – 20.martā pret Liepāju. Turklāt liepājnieki drīz pēc tam atkal viesosies Ventspilī – 9.aprīlī paredzēta Latvijas kausa izcīņas ceturtdaļfināla cīņa.