Zaudējumu svarīgā Latvijas 1.līgas čempionāta spēlē piedzīvojuši Ventspils HK VENTA 2002 hokejisti, kuri savā laukumā ar 2:5 piekāpās pretiniekiem cīņā par līderpozīciju.

Pašreizējie līgas čempioni ventspilnieki, kuri pērn pirmo reizi kluba pastāvēšanas un īsajā vēsturē piedaloties pieaugušo konkurencē kļuva par 1.līgas uzvarētājiem, spēli iesāka ļoti cerīgi. Spēles devītajā minūtē rezultātu atklāja viens no Ventspils komandas līderiem Jānis Golubovičs, kuram šie bija … vārti sezonā. Tomēr perioda izskaņa laukuma saimniekiem izvērtās ļoti nesekmīga. Vispirms 18.minūtes sākumā izlīdzinājumu panāca Edgars Lipsbergs, bet tikai 35 minūtes vēlāk otru ripu Raivja Turka sargātajos vārtos iemeta Rihards Dombrovskis. Savukārt otrās tresdaļas ievadā Mārupes komanda pēc Mārtiņa Skuškas metiena jau bija vadībā ar 3:1.

Vienu no skaitliskajiem vairākumiem beidzot izdevās realizēt spēles 29.minūtē, kad rezultāta starpību samazināja Edgars Cgojevs. Prieki nebija ilgi, jo jau trīs ar pusi minūtes vēlāk viesiem atkal piederēja divu vārtu pārsvars (precīzi meta Dmitrijs Šancovojs).

Ventspilnieki visu pēdējo trešdaļu centās atspēlēties, tomēr – nekā. Neizdevās arī realizēts skaitliskā vairākuma iespējas. Arī vārtsarga nomaiņa pret sesto laukuma spēlētāju mača galotnē nedeva cerēto rezultātu. Vēl vairāk, Mārupes komandai izdevās pārtvert ripu, bet Šancovojs to raidīja mājinieku tukšajos vārtos.

Pēc šī zaudējuma HK VENTA 2002 ar 22 punktiem 11 spēlēs ir atkāpusies uz ceturto pozīciju. Līderu trio gan aizvadījuši par divām spēlēm vairāk. Ar 13 spēlēs iekrātiem 32 punktiem par līderiem kļuvuši HS Rīga 2001, ar 30 punktiem seko Mārupe, bet trešajā vietā ar 26 punktiem ir Lido. Tiesa, kā jau var redzēt turnīra tabulā, starpība līdz pirmajai vietai ir izveidojusies jau liela, ko atspēlēt nebūs viegli, taču cerības nav zaudētas.

Regulārajā čempionātā Ventspils komandai ir jāaizvada vēl piecas spēles, turklāt saspringtā grafikā. Jau ceturtdien, 8.februārī, izbraukumā jātiekas ar līderiem HS Rīga 2001, pēc tam 11.februārī savā laukumā jāuzņem HK Zemgale/JLSS, 18.februārī Daugavpils/LDz Cargo un 22.februārī – tuvākie sāncenši Lido. Čempionāts noslēgsies 25.februārī ar spēli izbraukumā pret Daugavpils/LDz Cargo.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: HK VENTA 2002