Baltijas ekspresis triumfē Ventspils basketbola čempionāta finālā

1285

Noskaidrojušies šā gada Ventspils pilsētas basketbola čempionāta uzvarētāji. Pēc trīs gadu ilgas valdīšanas čempionu troni zaudēja Z/K Grifs. Spraigajā finālspēlē šoreiz pārāki bija iepriekšējo trīs gadu finālisti – Baltijas ekspresis, kas uzvarēja ar 74 pret 69.

Kā allaž, arī šoreiz cīņas par Ventspils čempionāta medaļām klātienē noraudzījās kupls līdzjutēju pulks. Baltijas ekspresis visu finālspēles gaitu atradās vadībā, tomēr pēc katra izrāviena Z/K Grifs drīz vien punktu deficītu atguva. Neskatoties uz nelielo pārsvaru, Baltijas ekspresis tomēr jutās itin komfortabli. Izšķiroša nozīme bija gan nākamo čempionu mierīgā un nosvērtā spēles maniere, kas atainojās precīzākos metienos, kā arī rezervistu soliņš. Z/K Grifs, cenšoties noķert pretiniekus, spēles galotnē izdarīja vairākus sasteigtus metienus, arī sastāvā šobrīd nav visi labākie spēlētāji.

Spēlē par trešo vietu līdzīga cīņa noritēja līdz spēles 35.minūtei, bet tad pēdējo piecu minūšu laikā Anzāģe/Pope veica izrāvienu 14 pret 0, kas deva viņiem uzvaru visā spēlē 65 pret 51 pār Brīvostas pārvaldi un Ventspils pilsētas basketbola čempionāta bronzas medaļas.

Turnīra simboliskajā pieciniekā iekļuva Jānis Zemels, Pēteris Rudzājs, Lauris Hercenbergs, Viesturs Kohs un Uģis Lasmanis. Čempionāta vērtīgākā spēlētāja balvu saņēma Dāvis Delvers no Baltijas ekspreša.