Latvijas vīriešu valstsvienības galvenais treneris Arnis Vecvagars nosaucis 15 basketbolistus, kuri uzaicināti uz Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra nākamajām divām spēlēm. Viņu vidū ir arī trīs BK Ventspils spēlētāji – Ingus Jakovičs, Ronalds Zaķis un Rihards Lomažs, pavēstīja Latvijas Basketbola savienībā.

“Sastāva izvēli ietekmē divi faktori, kas ir ārpus mūsu ietekmes – spēlētāju pieejamība un veselības stāvoklis. Ir panākta vienošanās ar Milānas klubu, ka Dairis Bertāns pēc 29. novembrī Kauņā paredzētās Eirolīgas spēles varēs pievienoties Latvijas valstsvienībai un piedalīties izbraukuma spēlē Slovēnijā. Vēl turpinās komunikācija ar citiem Eirolīgas klubiem, bet skaidrs, ka labākajā gadījumā varam cerēt uz vēl kāda spēlētāja palīdzību cikla otrajā spēlē,” basket.lv citēts izlases galvenais treneris.

“Rolands Zaķis un Mareks Mejeris savainojumu dēļ izlaiduši vairākas spēles, taču, ja viss būs kārtībā ar veselību, abi varētu palīdzēt konkrētajās pozīcijās pret konkrētiem pretiniekiem,” teica Vecvagars.

Nākamās spēles Latvijas izlase aizvadīs 29.novembrī mājās ar Melnkalni un 2.decembrī viesos ar Slovēniju.

Pēc astoņām kārtām līderi ar septiņām uzvarām ir Spānijas basketbolisti, ar sešām uzvarām seko Turcija, Latvijas izlase ar pieciem panākumiem ieņem trešo pozīciju, bet pa četrām uzvarām ir Melnkalnei un Ukrainai, kamēr slovēņi ar diviem panākumiem noslēdz grupu.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA