24. un 25. augustā Rīgā norisinājās Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Pasaules tūres kvalifikācijas turnīrs “Ghetto Basket Riga Challenger”, kurā 16 komandas cīnījās par divām ceļazīmēm uz Abū Dabī “Masters” turnīru.

“Riga” 3×3 komanda, kuras sastāvā spēlē Ventspils Olimpiskās vienības sportists Kārlis Pauls Lasmanis, kā arī Agnis Čavars, Nauris Miezis un Artūrs Strēlnieks ceturtdaļfinālā ar 20:18 pārspēja Serbijas komandu “Ub”. Cīņā par vietu finālā “Riga” spēlēja pret Lietuvas komandu “Šakiai”, uzvarot ar 21:15.  Finālā latviešu pretinieki bija Beļģijas izlases bāzes komanda “Antwerp”, dinamiskā spēles galotnē atzīstot pretinieku pārākumu ar 18:20.

Līdz ar to “Riga” basketbolisti turnīrā ieņēma 2.vietu. Nākošās sacensības mūsu komanda aizvadīs 28.augustā, kad Ungārijas pilsētā Debrecenā piedalīsies Pasaules tūres turnīrā.

Lai sekmētu augstas klases sportistu rezultātu izaugsmi, Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome atbalsta augstas klases sportistu sagatavošanas programmu,  kurā iekļauts 21 sportists, kā arī 5 sporta veidu atbalsta programmas,  piešķirot Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes finansējumu 55 000 eiro apmērā. Šīs programmas nozīmīgumu pierāda Ventspils atbalstīto sportistu dalība Olimpiskajās spēlēs, pasaules un Eiropas čempionātos. Ar programmas atbalstu sportistiem tiek nodrošinātas sporta bāzes un sniegts cits finansiālais un organizatoriskais atbalsts.

 

27.08.2021. / Autors: Sporta pārvalde / Foto: Sporta pārvalde