Kas jauns hokejā?

910

Ar šo populārā sporta žurnālista Jāņa Matuļa slaveno frāzi iesāku domu izklāstu pārliecībā, ka turpmāk par Ventspils hokeju runās ar vien vairāk un plašāk, kā līdz šim.

Kā jau vairākkārtīgi un ilglaicīgi esam informējuši, HK “Venta2002” ir pieņēmusi lēmumu vairs neturpināt nodrošināt Ventspils pilsētas domes deleģēto funkciju – Ventspils bērnu un jauniešu hokeja dzīves organizēšanu un attīstības nodrošināšanu, šādi šopavasar noslēdzot būtisku Ventspils bērnu un jauniešu hokeja posmu, kurā vadošo lomu spēlēja tieši HK “Venta2002”.

HK “Venta2002” savu misiju ir paveikusi – izveidota turpat pilna hokeja struktūra bez studentu virslīgas komandas, kuras izveide ir atkarīga no pašvaldības lēmumiem; sasniegti lieliski sportiskie rezultāti – pēdējo piecu gadu laikā izcīnīts Baltkrievijas atklātā čempionāta čempiona tituls U-18 grupā; mūsu vadošā 1.līgas komanda kļūvusi par divkārtējiem Latvijas Republikas čempioniem; mūsu vadošā Junioru attīstības līgas komanda (stājās 1.līgas vietā) arī nu jau ir saucami par divkārtējiem Latvijas Republikas čempioniem; Mūsu klubā hokeja pirmsākumus uzsākušo Artūru Šilovu darftēja NHL komanda “Vancuver Canucks”; “Rīgas Dinamo” komandā šogad spēlēja jau divi mūsu kluba bijušie audzēkņi Uvis Balinskis un Jānis Švanenbergs. Daudzi mūsu kluba bijušie audzēkņi spēlē dažādās līgās Ziemeļamerikā, Skandināvijā, Vācijā. Visam ir savs sākums un beigas. HK “Venta2002” ir pārliecināta, ka sporta veida turpmāko izaugsmi var nodrošināt tikai un vienīgi pašvaldība kopā ar hokeja infrastruktūras turētāju, tai pašai pašvaldībai piederošo SIA “Olimpiskais centrs “Ventspils””. Jebkāda veģetēšana un attīstības bremzēšana nodarīs vairāk ļaunumu nekā labumu. Tieši šī iemesla dēļ HK “Venta2002” hokeja attīstības vārdā noliek savas pilnvaras par labu Ventspils pilsētas domei.

Emocionāli pieņemt šādu lēmumu nebija viegli, bet, raugoties uz lietām racionāli, ir skaidrs, ka nevienam citam, kā Ventspils pilsētas domei izdosies labāk nodrošināt bērnu un jauniešu hokeja attīstību šī mērķa realizēšanai, dibinot pašvaldībai piederošu sporta skolu. Problēmām nevajadzētu būt, jo pašvaldība par HK “Venta2002” lēmumu ir informēta laicīgi – vairāk kā gadu iepriekš, un tai bija pietiekoši daudz laika, lai iepazītos ar pasaules labāko praksi, izstrādāt un saskaņot programmas, metodiskos materiālus un nodibināt valstiski atbalstītu sporta skolu, kurai jau drīzumā no HK “Venta2002” ir jāpārņem attiecīgās funkcijas.

Zinot Ventspils sporta funkcionāru atbildību un profesionalitāti, nav šaubu, ka viss ir ticis izdarīts godam  – hokeju spēlējošie Ventspils bērni un jaunieši drīzumā kļūs par Ventspils pilsētas domes izveidotas sporta skolas audzēkņiem, kas nozīmē, ka turpmāk attiecīgā sporta veida dzīves organizēšana un attīstības nodrošināšana notiks pēc visaugstākajiem Ventspils pilsētas domes standartiem.  Par to, ka ar hokeju būs kārtībā, liecina arī gada sākumā Ventspils pilsētas domes amatpersonu striktā iestāšanās par basketbola klubu “Ventspils”, kurš bija nokļuvis finansiālās grūtībās. Šāda amatpersonu attieksme ir vairāk kā slavējama. Tā liecina par atbildīgu un rūpīgi izsvērtētu pieeju sporta dzīves nodrošināšanā un garantē arī bērnu un jauniešu hokejam stabilitāti un ilgtspējīgu attīstību, kuras ietvaros jau drīzumā uz Ventspils ledus noteikti ieraudzīsim arī Latvijas virslīgā spēlējošu jauniešu un studentu komandu.

Kas attiecas uz labākajiem bērnu un jauniešu hokeja dzīves organizēšanas pasaules piemēriem, tad arī par to integrēšanu Ventspils apstākļiem nevajadzētu būt šaubu. Ventspils pilsētas domes speciālistiem, lai integrētu labākos piemērus mūsu apstākļiem, ir viss nepieciešamais. Sabalansējot sportu, mācības, studijas un radot labvēlīgus sadzīves, individuālas pieejas apstākļus, tiks praksē iedzīvināta programma, kura jau tuvāko gadu laikā var kļūt par eksporta preci.

Tātad nav šaubu, ka Ventspils pilsētas domes atbildīgo amatpersonu mērķis ir izveidot sistēmu, kura ir labākā Latvijā un spēs konkurēt ar labākajiem Skandināvijas un Ziemeļamerikas piedāvājumiem. Ventspils var!!!

Autors: HK “Venta2002” valdes loceklis Aivis Landmanis