Ceturtdien, 8. jūlijā, Igaunijas galvaspilsētā Tallinā sākās Eiropas U-23 čempionāts vieglatlētikā, kur Latviju pārstāv 11 jaunie sportisti. Viņu vidū kā viena no galvenajām favorītēm uz zelta medaļu ir mūsu talantīgā trīssoļlēcēja Rūta Kate Lasmane, kura sacensības uzsāka ar kvalifikāciju. Ventspilniece pārliecinoši iekļuva finālā, kur uz zelta medaļu pretendēs četras favorītes. Fināla sākums – plkst. 16. Turam īkšķus!

NCAA ziemas čempionāta bronzas medaļniece Lasmane kvalifikācijā, kurā startēja 29 sportistes, jau pirmajā mēģinājumā aizlēca 13,57 m tālu, teju izpildot kvalifikācijas normatīvu, lai tiktu finālā (13,60 m). Otrais lēciens netika ieskaitīts, bet no trešā piegājiena sportiste atteicās, saprotot, ka vieta finālā ir droša. Tikai trīs lēcējas apsteidza Rūtu Kati: Spiridola Skaridi (Grieķija, 14,04 m), Tugba Danišmaza (Turcija, 13,76 m) un Karolina Džoije (Vācij, 13,63 m).

Ventspilniece, kura tagad studē ASV, šobrīd Eiropas rangā U-23 vecuma grupā ir pārliecinoša līdere ar šosezon sasniegto rezultātu. Floridas štata universitātes studente sacensībās ASV šosezon sasniedza izcilu rezultātu, aizlecot jauna personiskā rekorda tālumā – 14,20 m. Turklāt šosezon viņa vēl vairākkārt ir lēkusi tālāk par 14 metriem.

Latvijas čempionātā Jelgavā, kas pirms pāris nedēļām notika, tajā Rūtai noguruma dēļ neizdevās kvalificēties Tokijas olimpiskajām spēlēm (labākais bija 13,75 m tāls lēciens), taču, kā vēlāk atzina pati sportiste, viņa arī īsti necerēja braukt uz šīm olimpiskajām spēlēm, fokusējot skatienu uz nākamajām spēlēm.

Jau nedēļu sportiste ar savu treneri Juri Petroviču atrodas Tallinā, lai mierīgāk un labi sagatavotos sacensībām. Kā viņa izteicās intervijā Latvijas Televīzijā, stadions arī jau ir iepazīts, kas var kalpot kā priekšrocība.

Savukārt nākamnedēļ turpat Tallinā notiks arī Eiropas U-20 čempionāts, kurā piedalīsies arī nedaudz jaunākā, taču arī ļoti talantīgā tāllēcēja un trīssoļlēcēja Darja Sopova. Ventspils sporta skolas Spars audzēkne startēs abās disciplīnās, kurās, starp citu, nesenajā Latvijas pieaugušo čempionātā Jelgavā abās disciplīnās izcīnīja sudraba medaļas, sasniedzot arī personisko rekordu un turpinot strauju izaugsmes progresu.

09.07.2021 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils pilsētas Sporta pārvalde