Latvijas 3×3 basketbolisti – olimpiskie čempioni!

583

Latvijas 3×3 basketbola komanda trešdien Tokijas olimpisko spēļu finālmačos parādīja izcilu cīņassparu un mērķtiecību, ar sakostiem zobiem, taču ejot līdz galam un galarezultātā izcīnot olimpiskās zelta medaļas! Čempionu vidū ir arī ventspilnieks Kārlis Pauls Lasmanis, kurš guva finālā olimpiskās zelta medaļu nodrošinošo grozu.

Vispirms pusfinālā latvieši pārliecinoši kā pēc notīm apspēlēja Beļģijas izlasi, neatstājot pretiniekiem ne mazākās cerības. Fināls pret Krieviju tika gaidīts daudz nopietnāk, jo uz likmes bija olimpiskās zelta medaļas, turklāt krievi pusfinālā skaisti apspēlēja galvenos favorītus serbus.

Finālspēlē cīņa ritēja punkts punktā – te vadībā bija Latvija, te Krievija, līdz ar to viss izšķīrās pašā mača galotnē. Cīņas gaitā nopietnu traumu guva Edgars Krūmiņš, kurš, kā vēlāk izrādījās, bija guvis kājas kaula plīsumu. Neskatoties uz milzu sāpēm, Krūmiņš tomēr centās vēl palīdzēt komandai, tomēr pēc atkārtota savainojuma vairs laukumā nespēja iziet. Iespējams, tas vēl vairāk mobilizēja pārējos spēlētājus.

Kad rezultāts bija 19:18 Latvijas izlases labā, latvieši paņēma tehnisko pārtraukumu, tobrīd līdz uzvarai pietrūka vien tālmetiena, bija atlikusi vēl minūte. Lieliskā saspēle noslēdzās ar zibenīgu Lasmaņa tālmetienu un – tas bija precīzs! Uzvara ar 21:18 un – olimpiskais zelts kabatā! Tieši Lasmanis ar 10 punktiem bija rezultatīvākais spēlētājs.

28.07.2021 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: FIBA