Viens no BK Ventspils līderiem Rihards Lomažs bija starp labākajiem spēlētājiem Latvijas izlasē, kas Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra spēlē gan zaudēja Melnkalnei ar 75:84 un sarežģīja izredzes kvalificēties finālturnīram.

Lomažs spēlē ar Melnkalni guva desmit punktus un izdarīja septiņas rezultatīvas piespēles, kļūstot par trešo rezultatīvāko spēlētāju komandā. Mārtiņš Meiers ar gūtajiem 27 punktiem bija rezultatīvākais.

Jau ziņots, ka veselības problēmu dēļ izlasei nevarēja palīdzēt divi citi BK Ventspils spēlētāji – Ingus Jakovičs un Ronalds Zaķis.

Uzvara ļautu Latvijas izlasei spert nozīmīgu soli uz priekšu cīņā par ceļazīmi uz finālturnīru, taču tagad šīs izredzes ir sarukušas. Kopvērtējumā līderi ar septiņām uzvarām deviņās spēlēs ir Turcija un Spānija, bet pa piecām uzvarām ir Melnkalnei, Latvijai un Ukrainai. Pēdējā vietā ir Slovēnija, ar kuru Latvijas izlasei jātiekas nākamajā spēlē.

Atlases cikla pēdējais posms notiks februārī, kad Latvijas izlasei mājās jāuzņem Spānija, bet viesos jātiekas ar Melnkalni.

Pasaules kausa finālturnīram kvalificēsies grupas trīs labākās komandas.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA