Pēc divu gadu piespiedu pauzes, 17. septembrī Ventspils ielās atkal notiks Ventspils Maratons, kuram šobrīd pieteikušies jau vairāk nekā 1000 dalībnieki, bet pieteikšanās vēl joprojām turpinās.

Šogad Maratona pasākumā vairāki jaunumi. Vissvarīgākais – sacensību centrālā norises vieta ar starta un finiša zonu pārcelta no Piedzīvojumu parka uz Lielo laukumu pie koncertzāles “Latvija”. Trase arī šogad ir starptautiski sertificēta. Turklāt, mainīts trases skriešanas virziens, kas dos papildus emocijas līdzjutējiem un viņu atbalstītājiem. Skrējiena distancē iekļauta arī atjaunotā Ostas ielas promenāde.

Maratona dalībnieki – skrējēji var izvēlēties veikt kādu no distancēm – maratona jeb 42,2 km, pusmaratona jeb 21,1 km, 10,6 km vai 5 km, savukārt nūjotājiem iespējams veikt 10,6 km distanci. Pasākuma jaunākie apmeklētāji aicināti baudīt kustību prieku Bērnu skrējienos. Būs arī sadraudzības skrējiens, kurā piedalīsies dalībnieki ar kustību traucējumiem.

Finišā katrs dalībnieks saņems maisiņu ar veselīgiem pārsteigumiem. Tāpat būs iespēja cienāties ar spēcinošu zupu, darbosies veselības aleja, atrakcijas bērniem, sporta inventāra tirdzniecība. Līdzjutējus un sacensību dalībniekus priecēs popgrupa “Jūras akmentiņi” un grupa “Karakums”. Trasē būs izvietoti vairāki muzikālie punkti, kā arī aicinām atbalstīt sportistus distancē.

Maratona trase pieejama ŠEIT.

SACENSĪBU PROGRAMMA

Plkst. 10:00 STARTS (maratona, pusmaratona, 10,6km un nūjošanas distancēm)

Plkst. 11:30 KONCERTS popgrupa “Jūras akmentiņi”

Plkst. 12:30 APBALVOŠANA (pusmaratons, 10,6 km distancēm)

Plkst. 13:30 STARTS (5 km distancei)

Plkst. 14:00 Bērnu rāpošanas sacensības

Plkst. 14:25 Sadraudzības skrējiens (dalībniekiem ar kustību traucējumiem)

Plkst. 14:30 STARTS bērnu distancēm

Plkst. 14:45 KONCERTS grupa “Karakums”

Plkst. 15:30 APBALVOŠANAS CEREMONIJA (maratona, 10,6 km nūjošanas, 5 km un bērnu  distancēm)

Pasākuma ietvaros plānoti nozīmīgi autotransporta satiksmes un sabiedriskā transporta kustības ierobežojumi. Satiksmes ierobežojumu karte pieejama ŠEIT.

Maratona dalībniekiem un skatītājiem autotransporta novietošanai ieteicams izmantot Reņķa dārza auto stāvlaukumu Kuldīgas ielā 66 (Kuldīgas un Sporta ielu krustojuma rajonā).

Bērnu skrējiens organizēts ES projekta ES projekta „Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Ventspilī’” ietvaros! Projekta mērķis ir veicināt sabiedrības veselības paradumu maiņu, uzlabojot veselības veicināšanas un slimības profilakses pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem. Projekta aktivitātes ietver fizisko aktivitāšu, veselīga uztura, garīgās veselības veicināšanu un popularizēšanu sabiedrībā.

 

16.09.2022. / Autors: Sporta pārvalde / Foto: Sporta pārvalde