Ventspilī notiekošā Baltijas kausa izcīņā basketboā jauniešiem Latvijas U-18 izlase iesākusi ar zaudējumu un uzvaru.

Pirmajā spēlē latvieši, kuri drīzumā gaidāmo Eiropas U-18 čempionātu apakšgrupā aizvadīs tieši Ventspils pilsētā, sīvā cīņā ar 69:77 zaudēja vienaudžiem no Igaunijas. Izšķirošo pārsvaru igauņi guva pēdējā ceturtdaļā. Pirmajā spēlē nācās iztikt bez līderiem Artūra Žagara un Anrija Miškas. Rodions Kurucs šajā spēlē bija rezultatīvākais spēlētājs, viņš guva 17 punktus un izdarīja piecas rezultatīvas piespēles.

Otrajā spēlē latvieši pārliecinoši ar 73:56 apspēlēja Lietuvas izlasi, turklāt jau pēc nospēlētajām 30 minūtēm bija vadībā ar 63:35. Latvija ievērojami pastiprinājās, starta pieciniekā devās pamata saspēles vadītājs Artūrs Žagars un spēka uzbrucējs Anrijs Miška. Šie spēlētāji ar gūtajiem 14 un 13 punktiem bija rezultatīvākie spēlētāji Latvijas komandā.

Turnīra pēdējā spēlē jātiekas ar vienaudžiem no Spānijas, kuri pirmajā spēlē ar 80:83 zaudēja Lietuvai, bet pēc tam ar 86:70 apspēlēja Igauniju.

Līdz ar to pirms pēdējās kārtas pa uzvarai un zaudējumiem ir visām komandām – Spānijai (+13), Latvijai (+9), Lietuvai (-8) un Igaunijai (-14).

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA