Rīt uzzināsim, kuri sportisti saņems Ventspils gada atzinības sportā

1302
Viens no gada atzinības pretendentiem uz labākā sportista balvu ir hokejists Jānis Uvis Balinskis. / Foto: LETA

Jau rīt, 7.decembrī, plkst.17 Ventspils Kultūras centrā sāksies svinīgā ceremonija, kuras laikā tiks pasniegtas Ventspils gada atzinības sportā astoņās nominācijās. Nupat ir kļuvuši zināmi visi laureāti, kuru vārdi, protams, tiks atklāti ceremonijas laikā.

Kandidāti, kā jau tas notiek, tika pieteikti iedzīvotāju jeb līdzjutēju balsojumos, kuri ar anketu internetā un vēstuļu starpniecību ieteica kopumā 44 kandidātus. No tiem tad arī izvēlējās 21 pretendentu astoņās nominācijās.

Jau tradicionāli uz gada sportistes balvu pretendē Ventspils lepnums – svarcēlāja Rebeka Koha, kura šogad pasaules čempionātā pieaugušajiem izcīnīja sudraba medaļu, kā arī triumfēja pasaules un Eiropas junioru čempionātos. Uz balvu pretendē arī māsas Lauma un Māra Grīva: pirmā par iegūto devīto vietu pasaules čempionātā vieglatlētikā tāllēkšanā, bet māsa par pasaules Universiādē iegūto bronzas medaļu trīssolī.

Labākā sportista balvai izvirzīts Ventspils hokeja kluba HK VENTA 2002 audzēknis un lepnums – aizsargs Jānis Uvis Balinskis, kurš spēlē Rīgas Dinamo klubā un pavasarī Latvijas izlases sastāvā veiksmīgi aizvadīja pasaules čempionātu, un arī šobrīd ir stabils sastāva spēlētājs. Uz balvu pretendē arī svarcēlājs Ritvars Suharevs par Eiropas U-20 cempionāta zeltu un pasaules junioru čempionātā iegūto ceturto vietu, kā arī Eiropas vicečempions kikboksā kadetiem WAKO versijā – Raimonds Martinovskis.

Labākais treneris, droši vien kā citus gadus, nepārspēts paliks svarcēlāju tandēms Eduards Andruškēvičs un Viktors Ščerbatihs, kuri jau vairākkārt ieguvuši šo balvu. Vēl ir izvirzīti Ventspils Augstskolas komandas treneris un sporta skolas Spars basketbola treneris Matīss Graudiņš, kā arī kikboksa un Martinovska treneris Sergejs Deņisovs.

Paraugs sportā izvirzīti Ventspils taekvondo un kikboksa kluba Favorīts vadītājs un treneris Igors Likovs, ilggadējs volejbola treneris un sacensību organizators, kā arī volejbola kluba Ventspils treneris Ilmārs Vensbergs, tāpat arī Ventspils 2.pamatskolas sporta skolotāja Anželika Šilberga.

Jauniešu vidū par gada cerību sportā cīnīsies talantīgā šķēpmetēja Marija Svistuna, kas šosezon ar 52,42 m tālu metienu izcīnīja ceturto vietu Eiropas jaunatnes olimpiādē, Eiropas U-18 čempionāta bronzas medaļas ieguvējs džudo Vladlens Jarockis, kā arī basketbola kluba Ventspils, viens no Latvijas U-16 izlases līderiem Kristaps Ķilps.

Olimpiskais čempions un šā gada pasaules serioru čempionāta uzvarētājs šķēpa mešanā Dainis Kūla, divu sudraba medaļu ieguvējs pasaules čempionātā vieglatlētikā senioriem ieguvējs Valdis Cela, kā arī pasaules senioru čempionāta sudraba medaļas ieguvēja šķēpa mešanā Ligita Ziemane ir tie trīs pretendenti, kuri nominēti balvai kā Ventspils gada seniors sportā.

Par labākās komandas balvu sacentīsies tradicionālie pretendenti: basketbola klubs Ventspils, desmito reizi par Latvijas klubu čempioniem kļuvušais motokrosa klubs Rodeo, kā arī volejbola klubs Ventspils. Diemžēl, Latvijas čempionāta pirmajā līgā hokejā uzvarētāji – HK VENTA 2002 – palika ārpus nominantu loka.

Nobalsot par otrai kārtai izvirzītajiem kandidātiem iespējams līdz 24 novembrim pilsētas portālā un laikrakstā, kā arī atstāt anketas olimpiskā centra Ventspils basketbola halles foajē, Pārventas bibliotēkā vai domes pastkastēs, kā arī iesniegt Ventspils pilsētas domes Sporta pārvaldē.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA