Latvijas motokrosa čempionātā jau desmito reizi komandu vērtējumā triumfējis Ventspils motoklubs RODEO, stabili aizvadot čempionāta pēdējo posmu un nosargājot iepriekš iekrāto pārsvaru.

Uz pēdējo posmu Cēsīs Rodeo devās kā komandu kopvērtējuma līdere – aizvadītajos četros posmos komanda bija iekrājusi 36 punktu pārsvaru pār MX Ādaži komandu un 113 punktu pārsvars pār ASRT Rīga. Ventspilnieki bija sataupījuši pēdējam posmam savu džokeru, kas ļāva dubultot viena braucēja izcīnītos punktus, un komandas izvēle krita uz MX1 klases līderi Prītu Ratsepu. Viņš Cēsīs cīnījās arī par uzvaru klases kopvērtējumā un to arī paveica, iegūstot otro vietu posmā un trešo reizi Rodeo kreklā kļūstot par Latvijas čempionu.

Pirms pēdējā posma MX2 klasē otrajā vietā atradās Kristers Drevinskis, bet viņam tūlīt aiz muguras – komandas biedrs Karels Kutsars, kurš traumas dēļ bija izlaidis daļu sezonas. Kutsars izcīnīja ceturto vietu posmā, bet Drevinskis bija septītais, ar ko pietika, lai lielajā kopvērtējumā braucēji samainītos vietām. Jāpiebilst, ka Kristeram sezona vēl nebūt nav galā, jo, pateicoties progresam šajā sezonā, viņš oficiāli iekļauts Latvijas izlases sastāvā un nākamajā nedēļā Anglijā piedalīsies Nāciju kausā.

MX65 klasē Kristers Janbergs gan posmā, gan kopvērtējumā ieņēma piekto vietu, savukārt M85 klases debitants Aleksis Araids Cēsīs bija devītais, bet čempionātā ieņēma augsto sesto vietu. Veterānu mačos ceturtā vieta Gvido Judeikam, bet Arvim Sanderam senioru konkurencē otrā vieta.

“Galu galā uzvarējām gan Cēsu posmā, gan kopvērtējumā un savā 20.gadā tikām pie desmitā čempionu titula. Tas bija goda un prestiža jautājums, un liels prieks, ka to paveicām! Jau pavasarī pirms pirmā posma teicu puišiem, ka mums ir čempionu komanda un ka mēs varam to apliecināt trasē. Liels prieks par braucējiem, mehāniķiem, visiem, kas bija ar komandu un to tiešām paveica. Viņu acīs varēja redzēt ļoti lielu gandarījumu un arī lepnumu par paveikto. Protams, liels paldies visiem, kas šos 20 gados bijuši ar mums, pateicoties kuriem RODEO turpināja startēt un uzvarēt, un tika pie šiem tituliem! Sezonas noslēgums vienmēr ir pārdomu brīdis, taču, lai arī kāds būs turpinājums, šīs desmit uzvaras ir visu mūsu paveiktā darba apliecinājums un sasniegums, ar kuru varam būt lepni. Mēs esam to paveikuši un kopīgi,” pēc triumfa sacīja komandas vadītājs Arvis Sanders.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: RODEO