Sestdien, 12.augusta pēcpusdienā, jau 20.gadu pēc kārtas norisināsies tradicionālās starptautiskās supermotokrosa sacensības Ventbunkers Lielā Balva 2017, kuras arī šoreiz tiek rīkotas Ventspils pilsētas Piedzīvojumu Parkā. Šajā jubilejas pasākumā pilsētā toni noteiks motocikli, jo supermotokross un frīstaila motokrosa šovs būs sportiskākā un azartiskākā svētku daļa.

Tradicionāli sacensības organizē Ventspils motoklubs RODEO, kas sadarbībā ar pasākuma ģenerālsponsoru – AS VENTBUNKERS un Ventspils pilsētas domi, cenšas padarīt šīs sacensības arvien aizraujošākas, daudzpusīgākas gan skatītājiem, gan sportistiem. Tieši ar sportistu prezentāciju plkst.17.00 tiks atklāti motokrosa svētki Ventspilī.

Jau septīto reizi supermotokross notiks slēpošanas kalna nogāzē – Ventspils pilsētas Piedzīvojumu Parkā, kurā šim pasākumam par godu tiks uzbūvēta speciāli izveidota supermotokrosa trase, kura ir īpaša ar to, ka tā tiek būvēta katru gadu no jauna un ir unikāla ar savu sarežģīto rokrakstu, neatkārtojamību un pārskatāmību. Apmeklētāju ērtībām kalna pakājē tiks izvietotas speciālas pārvietojamās skatītāju tribīnes. Kalna pakājē tiks atvesta un uzstādīta speciāla FMX Freestyle Show rampa jeb tramplīns, uz kuras savu meistarību ekstrēmajos frīstaila lēcienos, ar galvu reibinošiem trikiem demonstrēs pasaules arēnu un skatītāju atzinību ieguvušais vācu sportists Tobiass Finks. Šogad viņam asistēs vairākkārtējs starptautisku šovu dalībnieks un Polijas čempions Artur Puzio.

Trasē sportistiem būs jāpārvar slīpajā kalna reljefā uzbūvēti augsti tramplīni un virāžas, tie būs ātri un kontaktu cīņām bagāti braucieni, kas norisināsies prestižākajās un vissprofesionālākajās – MX1 un MX2 klasēs. Motokrosistiem pusfināla braucienos būs jāizcīna tiesības startēt fināla braucienos, kur par VENTBUNKERS Lielo balvu cīnīsies katras klases ātrākie 15 sportisti. Savu meistarību skatītājiem demonstrēs spēcīgākie Igaunijas, Lietuvas, Zviedrijas, Somijas Holandes un Latvijas motosportisti.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Publicitātes foto