Svarcēlāja Koha ar Latvijas rekordu izcīna bronzas medaļu Eiropas čempionātā

1371

Latvijas talantīgā svarcēlāja, ventspilniece Rebeka Koha pirmdien, 11.aprīlī, Norvēģijā ar jaunu Latvijas rekordu izcīnīja Eiropas čempionāta bronzas medaļu, savukārt atsevišķi raušanā viņa bija otrā, bet grūšanā trešā, tiekot pie mazās sudraba un bronzas godalgas.

Tikai 17 gadus vecā Koha svara kategorijā līdz 53 kg bija jaunākā sacensību dalībniece. Viņa raušanā pacēla 90 kilogramus, bet grūšanā pievarēja 108 kilogramu stieni, bet summā viņa tika pie 198 kilogramiem. Visos trīs veidos viņa laboja sev piederošos Latvijas rekordus. Jāatzīmē, ka šīs ir kārtējās sacensības pēc kārtas, kurās viņa arvien uzlabo Latvijas rekordus.

Par uzvarētāju kļuva moldāviete Kristina Iovu, kura pārstāv Rumāniju. Viņa summā pacēla 210 kilogramus. Sudraba medaļu ar 202 kilogramiem ieguva Jūlija Paratova no Ukrainas.

Raušanā Koha bez problēmām tika galā ar 87 un 90 kilogramu svariem, bet trešajā mēģinājumā viņa vēl par diviem kilogramiem smagāku stieni dabūja virs galvas, tomēr kājās piecelties nespēja. Neskatoties uz to viņa disciplīnā izcīnīja otro vietu un ieguva sudraba medaļu. Līdere pēc raušanas bija ukrainiete Paratova ar 94 kilogramiem, bet trešo vietu ieņēma Iovu, kura pacēla tikpat cik Koha, tomēr tā kā Latvijas sportiste bija vieglāka, Koha ieņēma otro vietu.

Savukārt grūšanā Koha izpildīja trīs veiksmīgus piegājienus, vispirms paceļot 102, tad 105 un visbeidzot arī 108 kilogramus. Pēdējā meģinājumā Koha ar grūtībām piecēlās kājās, tomēr pēc tam stieni spēja uzgrūst virs galvas. Grūšanas disciplīnā Koha palika trešā, jo Iovu pacēla 120 kilogramus, turciete Sema Akarturka tika galā ar 109 kilogramiem, bet Koha un Paratova pacēla vienādu svaru, piedevām ukrainiete to spēja tikai pēdējā mēģinājumā, jo pirmajos divos viņa ar to netika galā. Taču augstāku vietu, pateicoties mazākam svaram, atkal ieņēma Koha.

Pēc sacensībām jaunā svarcēlāja neslēpa gandarījumu. «Esmu ļoti priecīga un laimīga par šodien padarīto. Viss ieguldītais darbs, viss, kam gāju cauri kopā ar treneru palīdzību, šodien tika parādīts sasniegtajā rezultātā,» sociālajā tīklā Instagram pauda Koha.

«Man tiešām ir liels prieks par padarīto un liels, liels paldies treneriem Viktoram Ščerbatiham un Eduardam Andruškēvičam, protams, arī fizioterapeitam Marekam Osovskim, kuri man palīdzēja tikt pie šīs medaļas. Mīļš un sirsnīgs paldies visiem, kas mani atbalstīja – gan draugiem, gan ģimenei, jo arī viņu atbalsts daudz ko nozīmē,» rakstīja Eiropas čempionāta medaļniece.

Eiropas čempionātā sasniegtie rezultāti tiek ņemti vērā arī olimpisko spēļu kvalifikācijā. Tā kā Latvijas svarcēlāji kā komanda pie ceļazīmēm uz Riodežaneiro nav tikuši, tad vienīgā cerība ir iekļūšana individuālā ranga labāko desmitniekā. Koha pirms Eiropas čempionāta rangā ar 192 kilogramiem bija 14.vietā, taču pirmdien sasniegtais rezultāts viņai ļaus pakāpties augstāk.