Svarcēlāji Koha un Plēsnieks – Ventspils gada labākie sportisti

1701
Autors: Ventspils Sporta pārvalde
Autors: Ventspils Sporta pārvalde

Par aizvadītā gada labākajiem sportistiem Ventspilī atzīti un Livonijas ordeņa pilī godināti svarcēlāji Rebeka Koha un Artūrs Plēsnieks. Balvas tika pasniegtas kopumā astoņās nominācijās.

Riodežaneiro olimpiskās spēlēs svara kategorijā līdz 53 kg Koha izcīnīja ceturto vietu, paliekot tikai soli no goda pjedestāla. Šis bija labākais latviešu olimpiešu sasniegtais rezultāts olimpiskajās spēlēs. Eiropas pieaugušo čempionātā debijas reizē izcīnīja bronzas godalgu, bet šonedēļ kļuva par divkārtēju Eiropas U-20 čempioni.

Savukārt Plēsnieks Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs svarcelšanā svara kategorijā līdz 105 kg ieguva astoto vietu. Cerības uz godalgu izplēnēja pēc tam, kad atsvaidzināja pleca savainojumu. Gada pirmajā pusē Plēsnieks pirmo reizi kļuva par Eiropas čempionu.

Piekto gadu pēc kārtas par gada labāko treneri atzina Kohas, Plēsnieka un Ritvara Suhareva treneri Eduardu Andruškeviču. Šie sportisti šogad izcīnījuši godalgotas vietas Eiropas čempionātā pieagušajiem, kā arī Eiropas junioru un jaunatnes čempionātos. Trenera vadībā Ventspils svarcēlāji izcīnīja kopumā sešas zelta medaļas Latvijas 4.vasaras Olimpiādē.

Divas balvas aizceļoja basketbola virzienā. Par gada cerību sportā atzina talantīgo basketbolisti Luīzi Šepti, kas šogad pārstāvēja gan Latvijas U-17 un U-18 izlases, debitēja arī Latvijas sieviešu izlasē spēlē pret Jaunzēlandi. Savukārt par gada labāko komandu atzina BK Ventspils, kas pērn izcīnīja trešo vietu Latvijas čempionātā un sekmīgi cīnījās Eiropas kausa izcīņā.

Ventspils veterānu sporta kluba dalībnieks Valdis Cela tika atzīts par paraugu sportā. Aktīvi piedalās pilsētas un valsts mēroga sporta pasākumos veterāniem, daudzkārtējs godalgoto vietu ieguvējs Eiropas un Pasaules čempionātos un starptautiskās sacensībās vieglatlētikā veterāniem. Ar savu piemēru motivē jauniešus nodarboties ar sportu un nekad neatsaka palīdzību saviem kolēģiem. Galda tenisa entuziasts. Šā gada pasaules čempions vieglatlētikā senioriem kārtslēkšanā un desmitcīņā.

Par gada seniori sportā atzina Daci Brakansku, kas ir galvenā senioru vieglatlētikas kluba dzīves vadītāja. Eiropas un pasaules čempionātos vieglatlētikā telpās trešā vieta trīssoļlēkšanā. Latvijas sporta senioru čempionātā vieglatlētikā pa vienai zelta un sudraba medaļai.

Visbeidzot balvu par mūža ieguldījumu sportā saņēma Ventspils 4.vidusskolas sporta skolotāja Anete Riekstiņa, kura par sporta skolotāju strādā jau 35 gadus. Skolotājai piemīt laba sociālā kompetence – ar savu profesionālo rīcību, atrod kompromisu, lai sasniegtu optimālu rezultātu darbā ar skolēniem un vecākiem. A.Riekstiņas vadībā pilsētas un republikas līmeņa sacensībās komandas sasniedz augstus rezultātus. Skolotāja ir viena no Ventspils Frisbija kluba dibināšanas iniciatorēm, ir aktīva šī sporta veida popularizētāja.

Gada atzinības sportā nomināciju uzvarētājiem balvas pasniedza Ventspils pilsētas domes vadība, Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze, Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers, kā arī izcili sportisti un žurnālisti. Par augstu profesionālo ieguldījumu sporta pedagogus apbalvoja arī Latvijas Sporta federāciju padomes prezidents Einars Fogelis.

Atbilstoši nolikumam iedzīvotāju izvirzītos kandidātus izvērtēja Ventspils pilsētas domes Sporta komisija, bet galējo lēmumu atzinības piešķiršanai pieņēma Ventspils pilsētas domes Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komiteja.