Ugāles velotriāla komandas Karters riteņbraucēji Somijas lielpilsētā Tamperē notikušajās sacensībās izcīnījuši uzvaras divās klasēs, informēja kluba vadītājs Kristaps Skudra.

Septiņi Ugāles kluba braucēji dažādās meistarības grupās starpsezonā izmantoja iespēju sacensties un trenēties Somijā. Pēc iepazīšanās ar Somijas braucējiem vasarā, uz ziemas pārbaudes sacensībām tika saņemts uzaicinājums, ko Karters braucēji ar prieku izmantoja.

Sacensības sakrīt ar Somijas 100. gadadienas svinību laiku. Tās notika Tamperē, kur ir ļoti plašas un specifiski velotriālam iekārtotas treniņu telpas. Kā stāsta Skudra, var apgalvot, ka tās ir ideālas ziemas apstākļiem šajā klimata zonā, turklāt visu sezonu iespējams trenēties ar velosipēdu 18 grādu temperatūrā. “Minētās telpas iekārtotas ēku kompleksā ar arhitektūras pieminekļa statusu. Vēsturiski ēkā atradusies ar aviācijas industriju saistīta darbnīca līdz noticis negadījums un piesārņojuma draudu dēļ bijis nepieciešams uzlauzt betona grīdu, ko kopā ar grunti nācies no telpām izvest. Līdz ar to telpas kļuvušas piemērotas velotriāla braukšanai,” stāsta Karters vadītājs.

Līdzās astoņiem latviešiem sacensībās startēja 33 Somijas riteņbraucēji. Visi braucēji tika sadalīti astoņās meistarības grupās. Jaunākie braucēji divu stundu sacensību aizvadīja dienas pirmajā daļā, bet meistarīgākie trasē bija ap četrām stundām pēcpusdienā, sešus kontroles posmus veicot katru trīs reizes. Tā kā trases garas, tad bieži vien braukšanā pavadītais laiks bija tuvu maksimāli pieļautajām divām minūtēm. Neskatoties uz ilgo braukšanu, tik izmantotas iespējas trenēties kopā ar vietējiem braucējiem arī pēc sacensībām.

Ugālniekiem divas uzvaras. Grupā C-Super pārliecinoši labākais bija Roberts Anderšmits, bet trešais bija Rūdis Rībens. Grupā B pārliecinoši uzvarēja Markuss Karņickis. Grupā A Mārcis Meieram otrā vietā, Reinis Atvars un Žanis Rībens ierindojās attiecīgi ceturtajā un piektajā vietā. Savukārt Grupā C-Vapaa Pojat astotais labākais bija Knuts Skudra.

Lūk, neliels video ieskats sacensību norisē.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Velotriāla klubs Karters