Velkoņa virves vilcēji šoreiz otrie Latvijas čempionātā

1367

Latvijas stiprākie virves vilcēji un viesi no Lietuvas aizvadītajā sestdienā pulcējās Ventspils vieglatlētikas manēžā, lai sadalītu Latvijas čempionāta telpās godalgas. Sacensības notika divās svara kategorijās – līdz 600 un līdz 700 kilogramiem, jaunieši tikmēr sacentās Latvijas kausa izcīņā, savukārt svara kategorijā līdz 640 kilogramiem notika Ventspils balvas izcīņa. Ventspils virves vilkšanas klubam Velkonis līdzās par godalgām cīnījās komandas no Ozolniekiem, Saldus, Rīgas, kā arī ciemiņi no Paņevežas un Klaipēdas.

Smagākajā svara kategorijā līdz 700 kilogramiem ventspilnieki pārliecinoši uzvarēja visās cīņās priekšsacīkstēs, kā arī pusfinālā pār Velkoņa otro komandu. Finālā saspringtā un aizraujošā cīņā Velkoņa pamatsastāvs zaudēja pirmajā cīņā, lai gan vienubrīd praktiski varēja panākt lūzumu. Otrajā piegājienā uzvarēja, bet izšķirošajā cīņā veiksmīgāki tomēr izrādījās spēcīgie Ozolnieku Ozoli. Astoņu komandu konkurencē Velkoņa otrā komanda šoreiz ceturtā.

Konkurence cīņā par titulu svara kategrijā līdz 600 kilogramiem bija lielāka – startēja 11 komandas. Tomēr arī šoreiz Velkoņa pirmā komanda sīvā finālcīņā atzina Ozolu virves vilcējus. Tomēr bez uzvaras Velkonis nepalika. Ventspils virves vilcēji bija pārāki svara kategorijā līdz 640 kilogramiem, kur finālā pieveica Ozoli pirmo komandu.

Šosezon Velkoni gaida vairāki ļoti nozīmīgi starti, tajā skaitā arī cīņa par Latvijas čempiontitula atgūšanu. Arī komandas sastāvs ir kļuvis spēcīgāks, taču priekšā vēl liels darbs. Komandai pievienojušies divi jauni atlēti, taču īpaši svarīgi ir tas, ka pēc zināma laika Velkonī atgriezušies četri spēcīgi virves vilcēji, sarunā ar portālu VentspilsBalss.lv atzina kluba treneris Ainārs Zablovskis. Lai gan šoreiz savās mājās zaudēts, galvenais mērķis ir vēl priekšā – atgūt Latvijas čempiona titulu brīvdabā.

Viens no Latvijas čempionāta posmiem vasarā notiks arī Ventspilī. Izšķirošais pēdējais posms paredzēts sestajā augustā, Ventspils pilsētas svētku laikā.