Latvijas 1.līgas pēdējo divu gadu čempioni HK VENTA 2002 ar divām ļoti svarīgām uzvarām sākusi cīņu Junioru attīstības hokeja līgas (JAHL) finālposma turnīru, kurā sacenšas regulārā čempionāta četras stiprākās komandas. Pirmajos mačos ventspilnieki mājās ar 3:2 pārspēja Liepājas SSS, bet pēc tam – ar 3:2 regulārā turnīra pārliecinošos uzvarētājus Daugavpils Dinaburgu.

Pirmajā spēlē ventspilnieki uzņēma Liepājas SSS, kurus palaida priekšā turnīra pēdējā kārtā. Pirmajā trešdaļā viesi atklāja rezultātu, tomēr otrās trešdaļas ievadā Mārtiņš Feifers panāca izlīdzinājumu. Četras ar pusi minūtes vēlāk tribīnes varēja gavilēt vēlreiz, kad Elvis Kaimiņš jau vadībā izvirzīja ventspilniekus. Turpinājumā ritēja līdzīga cīņa, taču vārti tika gūti tikai pamatlaika beigās, kad četras minūtes pirms fināla viesi panāca izlīdzinājumu. Papildlaikā Ventspils komanda nospēlēja ļoti mobilizēti un stabili, otrās minūtes izskaņā pēc Nika Bērziņa precīzā metiena izcīnot uzvaru ar 3:2. Zaudēti punkti pamatlaikā, taču svarīgi punkti iegūti papildlaikā.

Divas dienas vēlāk Ventspils klubs uzņēma regulārā čempionāta pārliecinošos uzvarētājus Daugavpils Dinaburgu. Līdzīgi kā iepriekšējā mačā, arī šoreiz pirmie vadībā izvirzījās viesi. Tomēr drīz vien izdevās atspēlēties (Edgars Cgojevs). Otrajā periodā situācija izvērtās identiska, jo atkal nācās atspēlēties un tas arī izdevās (vārti Raivo Freidenfelda rēķinā). Savukārt otrās trešdaļas beigās Cgojevs guva savus otros vārtus spēlē, kas vēlāk arī izrādījās uzvaru nesošie vārti – pēdējā trešdaļā rezultāts vairs nemainījās.

Pēc pirmajām divām spēlēm VENTA 2002 ar pieciem punktiem ir kļuvuši par līderiem. Punkts mazāk ir Liepājas SSS, trešie ar diviem punktiem ir HS Rīga 2002. Negaidīti, bet pagaidām pēdējie ar tikai vienu punktu ir Dinaburga. Tiesa, jāņem vērā, ka daugavpiliešiem mājas spēles vēl ir priekšā, kamēr VENTA 2002 tagad priekšā izbraukuma spēles. Tikai noslēdzošajā kārtā 14.aprīlī savā laukumā jāuzņem HS Rīga 2002.

Šī ir neierasta kārtība, kāda nav bijusi iepriekšējos formātos, piemēram, 1.līgas čempionātā. Parasti pēc regulārā čempionāta komandas tikās izslēgšanas spēlēs, līdz kamēr uzvarētāju noskaidroja finālsērijā. Šajā JAHL debijas sezonas turnīrā reglaments paredz ievērojami atšķirīgu pieeju. Fināla posmā iekļūst pirmo četru vietu ieguvējas regulārajā čempionātā, tās visas sāk no nulles, jo pamatturnīrā gūto punktu skaitam vairs nav nozīmes. Komandas savā starpā aizvada divu apļu turnīru.

Kad šis finālturnīrs būs izspēlēts, uzvarētāji netiks noskaidroti pusfinālos un finālā, bet gan tieši pēc finālturnīra izspēles – proti, kurš visvairāk sakrās punktus sešās spēlēs, tas arī kļūs par jaunās JAHL līgas pirmajiem čempioniem. Sudrabs attiecīgi otrajai vietai, bronza – trešajai, bet koka medālis – ceturtās vietas ieguvējiem. Pēc pirmajām divām kārtām situācija tabulā ir ļoti labvēlīga Ventspils komandai.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: VENTA 2002