Sestdien jau sākās, bet svētdien ar kulmināciju notiks Ventspils Piedzīvojumu parka maratons. Sacensībās, kuras notiks jau devīto gadu, startēs simtiem dalībnieku četrās dažādās distancēs, taču vienlaikus iedzīvotājiem ir jārēķinās ar sastrēgumiem, jo trase virzīsies cauri visai pilsētai un būs slēgtas daudzas ielas.

Plkst.10 trasē dosies maratona un pusmaratona distanču veicēji, savukārt masveidīgākajās – 10 km un 5 km distancēs – starts tiks dots plkst.13.

No visām visīpašākā ir garākā – maratons jeb 42,195 km distance. Ventspils ar to ir unikāla, jo Latvijā vēl tikai divās pilsētās notiek pilna maratona distances skrējieni – tas ir Rīgas maratons, kas katru gadu pulcē iespaidīgi lielu skrējēju skaitu (šogad esot bijis gandrīz 38 000), un Valmiera.

Sacensību trase virzīsies pa sekojošu maršrutu: Piedzīvojumu parks – Saules iela – Pētera iela – Ganību iela – Lielais prospekts – Kroņa iela – Loču iela – Krišjāņa Valdemāra iela – Ostas iela – apgriešanās punkts pie Krišjāņa Valdemāra pieminekļa – Ostas iela – Krišjāņa Valdemāra iela – Kapteiņu iela – Kroņa iela – Lielais prospekts – Ganību iela – Jūras iela – Kuldīgas iela – Lielais prospekts – Ganību iela – Pāvila iela – Kuldīgas iela – Bērzu iela – Ganību iela – Krustkalnu iela – Piedzīvojumu parks.

Laikā no plkst.9 līdz 15.30 vietās, kur atradīsies policijas kontroles posteņi, trasi būs iespējams šķērsot Saules – Inženieru, Ganību – Inženieru, Jūras – Kuldīgas, Jūras – Ganību un Karlīnes – Kapteiņu ielu krustojumos.

Laikā no plkst.9 līdz 10, kā arī no plkst.12 līdz 15.30 arī policijas kontroles posteņos varēs šķērsot trasi arī Vasarnīcu ielas un Lielā prospekta krustojumā.

Izbraukšana no trases iekšienē esošajiem dzīvojamajiem kvartāliem būs iespējama Riņku – Puķu – Pāvila – Priežu ielu rajons pa Inženieru ielu, krustojumos ar Ganību ielu un Saules ielu; Ostgala rajons (Karlīnes – Znotiņu – Patversmes – Zvejnieku – Austrumu – Smilšu ielas) Karlīnas ielas krustojumā ar Kapteiņu ielu.

Ventspilniekiem, bet jo īpaši pilsētas viesiem, kuri vēlēsies svētdien nokļūt pludmalē, Pludmales akvaparkā, Brīvdabas muzejā, Piejūras kempingā un citos apskates objektos, labākais pārvietošanās ceļš būs pa Inženieru ielu. Taču jāatceras, ka noteiktos brīžos var izveidoties garas sastrēguma rindas un pārvietošanās laiks var ieilgt.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA