Ventspilniecēm zelts un bronza Latvijas petanka čempionātā

1675

Latvijas čempionātā petankā dubultspēlēs sievietēm par čempionēm kronētas ventspilnieces Agija Puriņa/Evita Viļumova, bet bronzas godalgas izcīnīja Eva Martinsone un Aida Pētersone.

Sacensību pirmajā posmā, kas notika ziemā, petankas spēlei Ādažos pielāgotās telpās, piedalījās 15 komandas, no kurām Ventspilī cīņu turpināja 11 komandas no sporta klubiem.

Pirmajā posmā uzvarēja Upesciema komanda Ginta Miglāne/Laura Miglāne, taču ventspilniecēm saglabājās labas iespējas  divu posmu kopvērtējumā savās mājās cīnīties par zelta  medaļām –  vispirms jau Ādažu posma otrās vietas ieguvējām Agitai Puriņai un Evitai Viļumovai, kā arī trešo labāko rezultātu sasniegušajām pagājušās sezonas Latvijas čempionēm dubultspēlēs Evai Martinsonei un Aidai Pētersonei.

Ventspilī dalībnieces aizvadīja septiņas spēles pēc Šveices sistēmas, kur pirmās spēles pretinieks tika noteikts atbilstoši čempionāta pirmā posma rezultātiem. Ventspilnieces Agita Puriņa un Evita Viļumova, zaudējot tikai vienu spēli savām sīvākajām pretiniecēm sporta kluba Upesciems pārstāvēm Gintai Miglānei un Laurai Miglānei, ar vienādu vietu summu, bet labāku Buholca koeficientu, spēja izcīnīt pirmo vietu gan čempionāta 2.posmā, gan čempionāta zelta medaļas kopvērtējumā, otrajā vietā atstājot spēcīgo Upesciema komandu. Trešo vietu čempionāta 2.posmā un arī kopvērtējumā izcīnīja ventspilnieces Aida Pētersone un Eva Martinsone. 

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils kērlinga klubs