12. janvārī notika Latvijas Vieglatlētikas savienības “Gada balva vieglatlētikā 2021” svinīgā pasniegšanas ceremonija, kurā uzvarētāji tika noteikti 11 nominācijās. Patīkami, ka atzinīgi tika novērtēts Ventspils vieglatlētu veikums aizvadītajā gadā.

Par “Gada vieglatlēti” tika atzīta trīssoļlēcēja Rūta Kate Lasmane, kura ASV izcīnīja NCAA čempionāta bronzu telpās, laboja Latvijas U-23 rekordu (14.20m) un kļuva par Eiropas U-23 čempionāta bronzas medaļnieci. Rūta tika atzīta arī par U-23 vieglatlēti.

Nominācijā “U-20 vieglatlēte” balvu saņēma Darja Sopova, kura izcīnīja divas bronzas medaļas Pasaules U-20 čempionātā trīssoļlēkšanā (13.60m) un Eiropas U-20 čempionātā trīssoļlēkšanā, labojot jau sev piederošo U-20 rekordu ar rezultātu (13.62m).

Par “Gada treneri” tika atzīts sporta skolas “Spars” treneris Juris Petrovičs, kurš ir Rūtas Kates Lasmanes un Darjas Sopovas treneris.

Balvu par mūža ieguldījumu vieglatlētikā saņēma treneris Māris Grīva, kurš sasniedzis izcilus rezultātus augstas klases sportistu sagatavošanā, sportistiem gūstot ievērojamus sasniegumus Olimpiskajās spēlēs, pasaules un Eiropas mēroga sacensībās. Māris Grīva, strādājot 50 gadus par vieglatlētikas treneri, ir kļuvis par vienu no leģendārākajām Latvijas sporta personībām un vienmēr strādājis sportam un mācījis to darīt citiem. Māris Grīva ir gan 1980.gada olimpiskā čempiona šķēpa mešanā Daiņa Kūlas treneris, gan kādreizējā Latvijas rekordista un trīs olimpisko spēļu (2000., 2004. un 2008.) dalībnieka šķēpa mešanā Ērika Raga treneris, gan 2012.gada Londonas Olimpisko spēļu dalībnieces tāllēkšanā Laumas Grīvas treneris, bet šobrīd strādā ar talantīgākajiem vieglatlētiem Ventspilī.

Kā nominanti balvas saņemšanai no Ventspils sportistiem tika izvirzīti arī Mareks Ārents (kārtslēkšana), Ruslans Smolonskis (soļošana) un Madara Palameika (šķēpa mešana).

Nominantus balsojuma pirmajai kārtai izvirzīja Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) juridiskie biedri, savukārt balsojumam otrajā kārtā nominantus apstiprināja un virzīja žūrija: LVS prezidents Arnis Lagzdiņš, LVS Atlētu komisijas vadītāja Lauma Grīva, LVS Treneru komisijas vadītājs Mārcis Štrobinders, LVS Jaunatnes komisijas vadītāja Aļona Fomenko, LVS Ētikas komisijas vadītāja Biruta Grantiņa, LVS Komunikācijas vadītājas pienākumu izpildītāja Rebeka Ozolniece.

 

13.01.2022. / Autors: Sporta pārvalde / Foto: Sporta pārvalde