Ventspils hokeja audzēknis Uvis Jānis Balinskis, kurš šosezon aizvadīja savu pirmo sezonu Kontinentālās Hokeja līgas (KHL) klubā Rīgas Dinamo, ir viena soļa attālumā no debijas pasaules čempionātā hokejā Latvijas nacionālās valstsvienības sastāvā.

Aizsargs Balinskis ir kopā ar Latvijas nacionālās izlases kandidātiem jau kopš treniņprocesa sākuma un arī tagad viņš kopā ar izlasi dosies uz pēdējām divām pārbaudes spēlēm Vācijā, kas notiks 30.aprīlī un 1.maijā.

Pēc pēdējām pārbaudes spēlēm valstsvienības galvenais treneris Bobs Hārtlijs nosauks galīgo sastāvu, kas tiks pieteikts pasaules čempionātam. Pasaules čempionātam drīkstēs pieteikt trīs vārtsargus un 22 laukuma spēlētājus.

Rīgas Dinamo sastāvā šosezon Balinskis 21 spēlē guva divus vārtus un izdarīja trīs rezultatīvas piespēles, nopelnīja sešas soda minūtes un neitrālu lietderības koeficientu.

81. pasaules čempionāts hokejā norisināsies no 5. līdz 21. maijam. A apakšgrupā Ķelnē Latvijas izlases pretinieki būs Krievijas, ASV, Zviedrijas, Slovākijas, Vācijas, Dānijas un Itālijas valstsvienības. Tikmēr B apakšgrupā Parīzē spēlēs Kanāda, Somija, Čehija, Šveice, Baltkrievija, Norvēģija, Francija un Slovēnija.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ieva Makare/LETA