Ventspils basketbolisti pirmajā 1/8 fināla spēlē zaudē Maccabi

1381

Ventspils basketbolistiem nāksies krietni papūlēties, lai iekļūtu FIBA Eiropas kausa izcīņas ceturtdaļfinālā, jo pirmajā spēlē savā laukumā vakar piekāpās Rišonas Maccabi ar 73 pret 75. Atbildes spēle pēc nedēļas Izraēlā un tikai tajā uzvarot, Ventspils varēs turpināt spēlēt šajā turnīrā.

Ventspilnieki spēli iesāka neierastā sākumsastāvā: laukumā devās Mičels, Janičenoks, Ate, Gražulis un Šeļakovs. Mājiniekiem pirmie punkti nāca ļoti grūti – tika pieļautas kļūtas saspēlē, uzbrukumi bija nerezultatīvi. Laime, ka arī pretiniekiem neklājās labāk. Pēc pirmās ceturtdaļas ventspilniekiem trīs punktu deficīts – 12 pret 15. Taču precīzi bija tikai 27% metienu. Otrajā ceturtdaļā izdevās nedaudz uzlabot metienu precizitāti un samazināt arī savas kļūdas, tomēr rezultāts joprojām auga gausi un līdzīgi. Arī atpūtā ejot viesiem minimāls pārsvars – 31 pret 29.

Otrais puslaiks sākās ventspilniekiem pagalam neveiksmīgi, ar zemu tempu un neprecīziem metieniem. To beidzot izmanto Maccabi basketbolisti un īsā laikā iekrāja 11 punktu pārsvaru. Lai arī ventspilnieki šo starpību nespēja samazināt ilgu laiku, tas izdevās trešās ceturtdaļas beigās, kad pēc Janičenoka, Ates un Pitsa precīzajiem metieniem izdevās samazināt starpību līdz 50 pret 53.

Izšķirošo ceturtdaļu izdevās sākt ar precīzu uzbrukumu, taču mājinieku prieki bija īsi – tūliņ atkal sekoja neliels viesu izrāviens. Spēles pēdējās pāris minūtes viesi bija viena precīza tālmetiena attālumā. Vēl 9,4 sekundes pirms pamatlaika beigām Janičenoks ar diviem precīziem soda metieniem samazināja starpību līdz 71:72, viesi atbildēja ar to pašu, bet arī turpinājumā Janičenoks realizēja divus soda metienus. Iespēja izglābties no zaudējuma bija: 4,8 sekundes pirms finālsvilpes Ventspilij bija uzbrukuma tiesības, taču Janičenoks kļūdījās driblā un cerības bija vējā.

Janičenoks ar gūtajiem 25 punktiem bija rezultatīvākais spēlētājs, 22 punktus sakrāja Māris Gulbis.

Atbildes spēle notiks svētdien Izraēlā. Ja ventspilnieki uzvarēs, ceturtdaļfinālists tiks noskaidrots trešajā spēlē, kas 2.martā notiks Ventspilī.