Ventspils basketbolisti šovakar aizvadīs kārtējo spēli Latvijas Basketbola līgas (LBL) čempionātā, kurā sacentīsies ar eksčempioniem Valmiera/ORDO.

Ventspilnieki dodas uz Valmieru ar domu reabilitēties pēc nedēļas nogalē piedzīvotā pirmā zaudējuma šīs sezonas čempionātā, kad mača izskaņā zaudēja Ogrei. Lai gan Ventspils ir pārliecinoši līderi, tomēr zaudējums vienmēr ir sāpīgs. Nav šaubu, ka šovakar ventspilnieki izies laukumā ļoti dusmīgi un nobrieduši spēlei.

Abas komandas tiksies jau trešo reizi šajā sezonā. Pirmajās divās spēlēs ventspilnieki bija pārāki ar 101:81 un 93:71.

Valmiera/ORDO LBL zaudējusi jau deviņās spēlēs pēc kārtas un tabulā noslīdējusi līdz pēdējai vietai. Toties valmieriešu centrs Viktors Iļjins ir LBL līderis gūtajos punktos (vidēji spēlē 18,47), cīņā par atlēkušajām bumbām (10,1) un bloķētajos metienus (1,53). Aizsargs Jānis Kaufmanis vidēji mačā gūst 15,47 punktus, kas ir ceturtais labākais rādītājs līgā. Ar šiem spēlētājiem ventspilniekie būs galvenais uzdevums tikt galā.

Ventspils rindās LBL čempionātā visrezultatīvāk spēlējis Aigars Šķēle – 12,7 punkti un 2,7 rezultatīvas piespēles. Ronalds Zaķis vidēji spēlē iekrājis 12,6 gūtos punktus un 6,4 atlēkušās bumbas.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA