19. februārī Rīgā, Kērlinga hallē ar Ventspils kērlinga kluba komandas uzvaru finālspēlē noslēdzās Latvijas čempionāts jauktajiem pāriem.

Čempionātā piedalījās desmit jauktie pāri no sešiem Latvijas klubiem, kas sākotnēji divās apakšgrupās aizvadīja apļa turnīrus, kuru uzvarētāji uzreiz iekļuva pusfinālā, bet otro un trešo vietu ieguvējiem nācās pacīnīties pārpēlēs. Ventspils kērlinga kluba komanda  Santa Blumberga–Bērziņa un Andris Bremanis uzvarēja  visas apļa turnīra spēles un pusfināla spēli pret šīs sezonas Latvijas junioru čempioniem Kērlinga kluba «Rīga» pārstāvjiem K. Gailduli un R.Bunci. Fināla cīņā ventspilnieku komandai nācās sacensties ar Sporta kluba “OB” komandu, kurā startēja  Evita Regža un Renārs Freidensons. Spēle par  čempionu titulu iesākās ar nelielu pretinieku pārsvaru pirmajos divos endos, taču trešajā endā Santai un Andrim izdevās iegūt trīs punktus un pārliecību par uzvaru visā spēlē, kas noslēdzās ar rezultātu 7:4.

Santai un Andrim šīs ir otrās zelta medaļas Latvijas čempionātā  jauktajiem pāriem,  iepriekšējais sasniegums šādā sastāvā bija sen – vēl abu junioru vecumā 2016.gadā, tāpēc  uzvara šajā sezonā var likties arī pārsteigums, vēl jo vairāk tāpēc, ka Santa šajā čempionātā sakotnēji bija plānojusi spēlēt ar citu komandas biedru, kam veselības traucējumi liedza startēt, bet Andris Bremanis bija pārtraucis aktīvā sporta gaitas. Abu  labais sniegums liek atcerēties Santas un Andra  iepriekš kopīgi izcīnīto vienu no augstākajiem rezultātiem Latvijas kērlinga vēsturē – 8.vietu 2017.gada pasaules čempionātā jauktajiem pāriem, un vieš cerības par Latvijas kērlinga iespējamu atgriešanos jaukto pāru elites divīzijā.

Čempionāta visu spēļu rezultāti ir skatāmi Latvijas kērlinga asociācijas mājaslapā ŠEIT.

 

21.02.2023. / Autors: Ventspils kērlinga klubs / Foto: Ventspils kērlinga klubs