Zviedrijas pilsētā Esterzundā sestdien startēs pasaules čempionāts kērlingā jauktajiem pāriem, kurā startēs arī Ventspils kērlinga klubu pārstāvošie Santa Blumberga un Ritvars Gulbis.

Latvija savu izlasi pasaules čempionātā noskaidroja februāra beigās, kad kvalifikācijas turnīrā uzvarēja Ventspils kērlinga kluba pārstāvētā komanda Santa Blumberga/Ritvars Gulbis. Līdz čempionātam viņiem vēl bija papildus divi mēneši, lai turpinātu sagatavošanās posmu. Šajā laikā izlase intensīvi aizvadīja treniņus Kērlinga hallē Rīgā, kā arī piedalījās vairākos turnīros.

Pasaules čempionāts šogad pulcēs 40 komandas, kuru vidū ir arī Gajānas izlase, kas piedzīvos savu debijas uznācienu starptautiskajās sacensībās, bet Honkongai šis būs pirmais pasaules jaukto pāru kērlinga čempionāts.

Visas komandas sadalītas piecās grupās pa astoņām komandām, vispirms izspēlējot apļa turnīra kārtu. Pēc tās 16 labākās turpinās cīņu par medaļām. Šis sadalījums balstīts uz Pasaules kērlinga federācijas valstu rangu, ņemot vērā iepriekšējo trīs gadu rezultātus.

Latvijas izlase spēlēs A grupā kopā ar ASV, Austrāliju, Itāliju, Luksemburgu, Nīderlandi, Šveici un Slovēniju.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Curling.lv