Ventspils šorttrekistiem augsti panākumi spēcīgās sacensībās Itālijā

1208

Itālijas pilsētā Kurmajorā notikušajās starptautiskajās sacensībās šorttrekā, kurā piedalījās 80 sportisti no astoņām valstīm, ar labiem panākumiem startējuši Latvijas labākie – Ventspils šorttrekisti.

Pamatsacensībās, kurās uz starta stājās 46 dalībnieki, no latviešiem vislabākos panākumus guva Roberto Puķītis, kurš kopvērtējumā ieguva otro vietu, piekāpjoties francūzim Sebastianam Lepapem, bet pārspējot trešajā vietā esošo itāli Juri Confartolu. Atsevišķās distancēs Roberto uzvarēja 500 m distancē, ieguva trešo vietu 1000 m un otro vietu 1500 m distancē. Kopvērtējumā ceturtajā vietā ierindojās Roberts Zvejnieks.

Kārlis Krūzbergs ieguva 10.vietu, Roberts Krūzbergs 18.vietu, Kristaps Cielavs 39.vietu un Artūrs Pīlāgs 40.vietu.

Abas šīs sacensības bija Latvijas izlases atlases sacensības, lai piedalītos Pasaules kausa posmos un šobrīd pēc trīs kvalifikācijas sacensībām pirmajā vietā atrodas Roberto Puķītis, otrajā vietā Roberts Zvejnieks, bet trešais ir Kārlis Krūzbergs.

Šobrīd sportistu galvenais mērķis ir izcīnīt tiesības piedalīties 2018.gada ziemas Olimpiskajās spēlēs, kas nākamgad notiks Dienvidkorejā. Kvalificēties olimpiādei būs iespējams, piedaloties četros pasaules kausa posmos un pirmais no tiem notiks jau šā mēneša beigās Ungārijā. Pēc tam oktobra sākumā būs posms Nīderlandē, bet novembrī – Ķīnā un Dienvidkorejā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Sacensību rīkotāju foto