Futbola kluba Ventspils futbola akdēmijas komanda Cerība kļuvusi par U-10 vecuma grupas Latvijas čempionvienību. Trenera Aleksandra Žižmanova audzēkņi Madonā notikušajā turnīrā izcīnīja zelta godalgas septiņu komandu konkurencē.

Turnīra pirmajā spēlē tā arī neizdevās gūt vārtus pret vienaudžiem no Jēkabpils, spēle noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu 0:0. Nākamajā cīņā dramatiskā gaisotnē izdevās pieveikt Rīgas SuperNova vienību, turklāt uzvaras vārtus Vladislavs Bajurans guva tikai sešas sekundes pirms spēles finālsvilpes – 1:0! Cīņā ar Garkalnes komandu, kas noslēguma kopvērtējumā vēlāk ierindojās otrajā vietā, ilgu laiku ventspilnieki bija iedzinējos, taču pēdējā uzbrukumā Rainers Veidemanis guva vārtus un panāca tik svarīgo neizšķirtu 1:1.

Čempionāta turpinājumā ventspilnieki guva vēl trīs uzvaras. Vispirms ar 1:0 pieveica Balvus, tad ar tādu pašu rezultātu arī Madonu, bet pēdējā spēlē ar 2:1 uzveica arī Olaini.

“Esmu ļoti priecīgs par puišiem un apsveicu viņus ar lielo panākumu! Lūk, tādu lielu turnīru viņi uzvar pirmo reizi, un, neapšaubāmi, tas ir nopietns sasniegums. Vēl jo vairāk patīkami būt stiprākajiem, ņemot vērā, ka konkurence bija ļoti pieklājīga, visas komandas nospēlēja labi, visi sitās līdz pēdējam. Daudz rezultātu ar minimālu vārtu starpību rezultātā – tas daudz ko pasaka. Garkalni mēs apsteidzām vien par diviem punktiem, un arī citas komandas parādīja, ka futbols pie viņiem attīstās, viņi acīmredzami aug, un tas ir teicami,” komentēja komandas treneris Žižmanovs.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: FKV Akadēmija