Ziemassvētku kauss kērlingā un cūkas šņukurs aizceļo uz Lietuvu

1434
Autors: Ventspils Kērlinga klubs
Autors: Ventspils Kērlinga klubs

Pagājušās nedēļas nogalē Olimpiskā centra Ventspils ledus hallē ar Lietuvas kērlingistu uzvaru noslēdzās tradicionālais Ventspils kērlinga kluba organizētais starptautiskais Ziemassvētku turnīrs.

Ziemassvētku kērlinga turnīrs notika jau 13.reizi, un šogad par kausu un tradicionālo turnīra balvu – cūkas šņukuru cīnījās 12 komandas ar dalībniekiem no Igaunijas, Lietuvas un Latvijas. Divu turnīra dienu laikā katra no komandām aizvadīja četras spēles, sākotnēji cīnoties divās apakšgrupās, bet pēc trīs spēļu rezultātiem – Zelta un Sudraba grupās.

Par turnīra uzvarētājiem kļuva komanda De-Arch no Lietuvas (Arūns Skrolis, skips, Paulius Kamarauskas, Vitis Kulakauskas, Nerijus Pacevicius). Lietuvas komanda vienīgā turnīrā spēja uzvarēt visas spēles apakšgrupā, bet izšķirošajā Zelta grupas spēlē ar viena punkta starpību (6:5) pārspēja Ventspils kērlinga kluba komandu Pērles.

Otrajā vietā ierindojās Rīgas komanda Team B (Ieva Bērziņa, skips, Rasa Lubarte, Antra Zvane, Evija Dompalma-Linuža). Trešo vietu izcīnīja viesi no Tallinas – komanda Bad Santas (Viljars Villiste, skips, Erkī Lills, Karls Kukners, Tarmo Vēheso. No Ventspils komandām visaugstāk pakāpās komanda Pērles, kas kopvērtējumā, tāpat kā pagājušā gada Ziemassvētku turnīrā, izcīnīja ceturto vietu, bet piekto vietu izcīnīja ventspilnieku komanda Ice Sharks.

Turnīrā vienotā konkurencē cīnījās sieviešu, vīriešu, junioru, jauktās komandas un arī komandas ar dalībniekiem ratiņkrēslos, kuri ir īpaši atzīmējami ar labu sniegumu – tā komanda OPA! spēja izcīnīt pirmo vietu Sudraba grupā, bet komanda Alliance ierindojās trešajā vietā. Otro vietu Sudraba grupā izcīnīja Rudzīšu kērlinga kluba komanda.