Rajons pie pansionāta “Selga” it kā atrodas pilsētā, bet nezinātājam, apskatot foto, liksies, ka tie ir ja ne dziļi lauki, tad vismaz kāda pagasta labiekārtotais centrs. Tomēr pilsēta ir tepat aiz stūra, tikai aiz košajiem stādījumiem nav saredzama. Pilsētas tipa piecstāvu mājas iemītnieki kopj mazdārziņus, atpūšas dabā – vēl labāku dzīves vietu grūti iedomāties.

Piecstāvu māja celta 70. gadu vidū pansionāta “Selga” darbinieku vajadzībām. Tagad te dzīvo tikai daži pansionāta darbinieki, cilvēki ir nomainījušies. Tomēr mazdārziņu rajons pastāv, daudzi kopj savus dārzus jau gadiem ilgi. Tiesa, nav skaidrs, kam pieder zemes gabals, uz kura atrodas dārziņi un siltumnīcas. Vieni dārzkopji uztraucas, ka kādu dienu var uzrasties īpašnieks un pieprasīt aizvākties no viņa zemes, otri mierina – vai nu gluži ārā dzīs. Pašiem piecstāvu nama iemītniekiem pieder tikai zeme zem mājas. Par netālu esošajām garāžām gan ir skaidrs, ka tās var nojaukt – vairums būvētas 90. gados, tātad bez jebkādiem papīriem. Esot bijis plāns garāžu vietā būvēt jaunu ceļu, bet iecere tā arī iestrēgusi.

Kādreiz bijis savādāk

Pirmskrīzes laikā mājā bijuši veseli divi privātveikali, kuros varējuši dabūt visu vajadzīgo kaut vai nakts vidū. Tagad to vairs nav, pēc pārtikas ļaudis brauc uz vistuvāko – Kuldīgas ielas veikalu. Arī diennakts benzīntanka vairs nav. Atskatoties uz vēl senākiem laikiem – reiz pansionātā bijis arī savs stallis, zirgs un cūkas. Tagad tur vecie ļaudis pārvietojas elektriskos ratiņos, zirgs nav vajadzīgs. Uz Ventas pusi atradies Liepājas dzelzceļš, bijusi sava pietura. Varējuši turpat pie mājas iekāpt vilcienā un aizbraukt uz Liepāju.

Labas kaimiņattiecības

“Selgas” mājas iedzīvotāji sadzīvo ļoti draudzīgi, sasveicinās pat tad, ja nezina kaimiņa vārdu. Policija šeit parādās ļoti reti, jo nav ne konfliktu, ne skandālistu. Nav arī bezpajumtnieku, kaut gan laiku pa laikam kādu siltumnīcu aptīra. Arī bērnunama iemītnieki netraucē. Gadās, ka ielien zemenēs, bet kurš puika tad nav svešās zemenēs līdis? Turklāt bērnunamā palicis pavisam maz iemītnieku, drīz laikam likvidēšot. 

Pilsēta tuvojas

“Selgas” mājā īres maksa ir tāda pati, kā pilsētā. Ja nu vienīgi kāds izīrē dzīvokli, tad prasīs lētāk, jo vieta ir tālu no centra. Zāli pļauj pilsēta, namam ir sava sētniece. Košumkrūmus stāda iemītnieki pēc savas iniciatīvas. Ir arī ābeļdārzs, bet nu jau stipri aizaudzis. Ventspils draud aprīt “Selgas” rajonu – privātmājas ceļ aizvien tuvāk. Romantiskā nama iemītnieki saka tā: mūsu rajons iet ne uz augšu, ne uz leju, gadus 10 tas stāv uz vietas. Grūti pateikt, vai savulaik te nebūs blīvi apdzīvots rajons ar jauniem ceļiem un mazdārziņu vietā – autostāvvietas. Bet tie jau būs citi laiki. 

28.07.2020. / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspilnieks.lv