3.jūnijā Olimpiskā centra Ventspils stadionā notiks tradicionālās olimpiskā čempiona Daiņa Kūlas starptautiskās šķēpmešanas sacensības Ventspils šķēpi 2017. Šogad uz sacensībām izdevies pulcēt spēcīgu dalībnieku sastāvu, liecina sacensību rīkotāju publiskotā informācija.

Šo sacensību rīkošana Ventspilī tika iedibināta 1980.gadā pēc šķēpmetēja Daiņa Kūlas uzvaras Maskavas olimpiskajās spēlēs. Ventspils šķēpi notiek ik gadu un tās kļuvušas par nozīmīgām vieglatlētikas sacensībām Latvijā un Ventspilī, turklāt tagad arī Eiropā, kur sportistiem iespēja demonstrēt savu sniegumu.

Šobrīd sacensībām pieteikušies dalībnieki no 10 valstīm un dalību ir apstiprinājusi šī gada pasaules līdere turciete Eda Tugsuza, kuras šogad sasniegtais rezultāts 67,21 m ir gada sezonas labākais raidījums pasaulē. Gaidāms, ka Ventspilī startēs arī pagājušā gada Dimanta līgas uzvarētāju, Ventspils augstas klases atbalsta programmas sportiste Madara Palameika.

Ļoti sīvas cīņas gaidāmas vīriešu konkurencē, jo uz starta izies Ventspils augstas klases atbalsta programmas sportists Rolands Štrobinders, Kims Ambs no Zviedrijas, Marcins Krukovskis no Polijas, pasaules junioru čempions Gatis Čakšs, Ansis Brūns. Visi metuši šķēpu pāri 80 metru robežai.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils pilsētas Sporta pārvalde