Publiskajos iepirkumos ilgstoši dominējis zemākās cenas princips, kas nereti veicinājis dempinga un nepamatoti lētu piedāvājumu iesniegšanas iespējas, norāda Latvijas Būvuzņēmēju partnerības (LBP) vadītāja Baiba Fromane.

Fromane uzsver, ka vadīšanās pēc zemākās cenas principa iepirkumos ir bijis viens no galvenajiem ēnu ekonomikas veicinošajiem faktoriem būvniecības nozarē.

Konferencē ceturtdien, 27.aprīlī, Latvijas Universitātes (LU) Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā (DAC) prezentēs, skaidros un diskutēs par vadlīnijām saimnieciski izdevīgākā piedāvājuma vērtēšanai būvdarbu, projektēšanas, kā arī apvienotajos būvdarbu un projektēšanas iepirkumos.

Konferenci organizē Latvijas Būvuzņēmēju partnerība (LBP) sadarbībā ar Iepirkumu uzraudzības biroju (IUB) un Latvijas Arhitektu savienību (LAS), informē Būvuzņēmēju partnerība.

Fromane skaidro, ka jaunais Publisko iepirkumu likums iepirkumos veicinās pāreju uz saimnieciski izdevīgākā piedāvājuma vērtēšanu.

Savukārt LBP, IUB un LAS kopīgi izstrādātās vadlīnijas detalizētāk skaidros Publisko iepirkumu likumā noteikto kritēriju piemērošanu un ļaus iepirkumos nodrošināt vislabāko attiecību starp kvalitāti un cenu. “Šīs vadlīnijas būs noderīgs palīgs pasūtītājiem, iepirkuma procedūrā ļaujot izraudzīties izdevīgāko un kvalitatīvāko piedāvājumu,” atzīmē Fromane.

Par gaidāmo konferenci komentē IUB vadītāja Dace Gaile: “Šīs konferences tematika ir vienmēr aktuāla gan pasūtītāju, gan uzņēmēju vidū. Izstrādāt profesionālus, aktuālus un praktiski pielietojamus vērtēšanas kritērijus, lai iepirkumā sasniegtu visizdevīgāko rezultātu, ir nozīmīgs uzdevums un arī izaicinājums profesionālajām organizācijām.”

Savukārt par to, kā iegūt kvalitatīvu rezultātu LAS viceprezidente Elīna Rožulapa norāda: “Kvalitatīva, sabiedrības un pasūtītāja vajadzībām atbilstoša, ilgtspējīga ēka, kas būs augstvērtīgs pienesums apbūvētajā vidē, ir vairāku iepirkumu koprezultāts. Katra šī iepirkuma veiksmi vai neveiksmi lielā mērā nosaka pasūtītāja ieguldītais darbs šī iepirkuma sagatavošanā, norisē un pēc tam – līguma izpildes uzraudzībā, aktīvi iesaistoties visos procesos.”

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Edijs Pālens/LETA