Sociologs: Sabiedrības attieksme pret valdību ir ļoti kritiska

1299
Foto: Evija Trifanova/LETA
Foto: Evija Trifanova/LETA

Sabiedrības attieksme pret valdību ir ļoti kritiska, un pēdējos mēnešos pasliktinājusies, pauž tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS direktors Arnis Kaktiņš.

Kaktiņš runāja gan par valdība darba vērtējumu, gan par uzticību valdībai. Komentējot apmierinātību ar valdības darbu, Kaktiņš atsaucās uz Baltic International Bank Latvijas barometra datiem, kas liecina, ka valdības darba vērtējums ir pasliktinājies pēdējos mēnešos.

Eksperts arī pauda – uzticēšanas līmenis arī iepriekšējai Laimdotas Straujumas vadītājai valdībai nebija augsts, un to situāciju pat varētu saukt par krīzi. Tomēr arī pašreizējai Māra Kučinska vadītajam Ministru kabinetam šie rādītāji pēdējā kvartālā ir vēl vairāk samazinājušies, piebilda sociologs.

Kaktiņš šo tendenci saistīja gan ar šā gada valsts budžeta pieņemšanas procesu, kā arī nodokļu izmaiņām, par ko koalīcija vienojās pērn gada nogalē.

Jau ziņots, ka Kučinskis šā gada 14.februārī informēs par valdības paveikto gada laikā. Saeima Kučinska veidoto valdību apstiprināja 2016.gada 11.februārī. Lai apkopotu ministru paveikto gada laikā, Kučinskis janvāra beigās ar ministriem sācis pārrunāt valdības rīcības plāna izpildi.

Kopš ekonomiskās krīzes sākuma vairākas līdzšinējās valdības vadīja Vienotības politiķi, bet Zaļo un zemnieku savienības pārstāvji premjera amatu vienīgo reizi līdz šim ir ieņēmuši 2004.gadā, kad šajā postenī vien deviņus mēnešus izdevās noturēties Indulim Emsim.