Ventas Balss dzīlēs

1225

Jau daudzus gadus Ventspils informatīvajā telpā līdzās labi zināmajai Ventas Balsij iedzīvotājiem ir dota iespēja uzzināt citu viedokli par notiekošo pilsētā. To mums nodrošina laikraksts un portāls Ventspilnieks. Nekas nerodas tāpat vien.

Spriežot pēc pagājušo vēlēšanu rezultātiem, Ventspilī uz procesiem cilvēki raugās dažādi un lielai to daļai ir kļuvis nepieņemami domāt vienu, bet sabiedrībā paust citu viedokli. Kā apliecinājums tam ir ievēlēta opozīcija, kuras darbu rezultāts mums neliek vilties. Beidzot arī Ventspilī cilvēki nebaidās saukt lietas savos vārdos. Bez šaubām, ja vien darba devējs nav Ventspils dome. Bet arī tur viens otrs ne gluži vienmēr ietur “vienīgo pareizo līniju”, jo nevar pieņemt par normu regulāri paustu dezinformāciju un melus, kuru izplatīšanas avangardā atrodas Ventas Balss (VB). 

VB savā turpat simtgadē pārdzīvojusi dažādus laikus un varas. Avīzes nosaukumi ir bijuši laika prasībām atbilstoši. Vecākā paaudze vēl labi atceras Padomju Ventu, bet ne tik daudzi – Brīvo Ventu.  Toreiz, kad viss bija padomju, arī saturam bija jāatbilst padomju cilvēka dzīves vērtībām. Cilvēki lasīja starp rindām vai “smagākos” gadījumos vienkārši pasmējās. Te der pieminēt PSKP ģenerālsekretāra Leonīda Brežņeva slaveno saukli “Ekonomikai jābūt ekonomiskai”. Tā teikt – laiki tādi. 

Jau trīs desmitgades dzīvojam neatkarīgā, it kā demokrātiskā valstī, kurā galvenās pamatvērtības nosaka Satversme. Mums ir leģitīmi ievēlēts prezidents un valdība. Būtu tikai normāli, ka arī mūsu pilsētas dome un vispirms jau tās vadītājs, lai arī no pienākumiem atstādināts, pret to izturētos ar cieņu un respektu. Bet kur nu! Ko var gribēt no pārliecināta padomju funkcionāra.

Paklausoties Aivara Lemberga iknedēļas pasākumā, sauktā par priekšsēdētāja preses konferenci, rodas šaubas, vai tiešām runā domes amatpersona un tās vadītājs. Rodas iespaids par kādu plaša spektra oratoru klubiņa virsbiedra priekšnesumu paša propagandas galmam. Paštīksminoties savu vasaļu priekšā, Lembergs haotiski skar neskaitāmas tēmas – no NATO un tās sabiedroto zākāšanas līdz dzelzceļa nenotikušajai elektrifikācijai, no kristietisma līdz Covid vīrusam. Par Lemberga uzskatiem ir varējis pārliecināties ikviens, kurš seko līdzi notikumiem valstī un Ventspilī. Tad nu arī prezidenta Levita un premjera Kariņa runas un rīcība ir vismaz apšaubāmas. Abiem Latvijas valsts attīstība neinteresējot. Ja tas tā nebūtu, dzelzceļa elektrifikācijai dotu zaļo gaismu. Bet, ko var gribēt, ja abiem “fāterlandes” esot kur citur, ne Latvijā. Ministrs Jānis Bordāns un Cilvēktiesību komisijas vadītājs Artuss Kaimiņš vispār esot divu zābaku pāris. Tā, lūk. Un visam pāri īsta pērle – LV Krimināllikums tiks mainīts tikai un vienīgi, lai izrēķinātos ar Aivaru Lembergu. Kurā ES valstī vēl kas tāds notiek? 

Lai šo Ventspilī radīto un gadiem stiprināto sistēmu aizvadītu līdz ventspilnieku prātiem, ir nepieciešami rupori. Un viens no tiem ir Ventas Balss. Šis laikraksta izstrādājums nedarbojas pēc mediju profesionālās darbības principiem. Te dominē vāji slēpta Aivara Lemberga, Latvijai un Ventspilij deputātu, pašvaldības vadītāju pašslavināšanās, ko sarakstījuši viņu preses sekretāri vai pieaicinātie VB žurnālisti, ar kuriem tiek slēgti līgumi par sadarbību ar konkrētu pašvaldības iestādi. Tie, kā nu prot, tā raksta par konkrētās iestādes notikumiem. Problēmas parasti aprakstītas netiek. Tiek ieturēts padomju laikā akceptētais “urrā” stils. Un tas ir dabiski. VB redaktore, tāpat kā A. Lembergs, savas radošās dzīves gadus pavadīja tieši šajā, abiem tīkamajā laikā, tādēļ zina, kā viena cilvēka un vienas partijas propagandas mašīnu vadīt.

Un ne visiem ventspilniekiem ienāk prātā uzdot sev jautājumu, ļoti svarīgu jautājumu: kas par to maksā? Kas uztur Ventas Balsi , portālu ventasbalss.lv, Kurzemes Televīziju?

No valsts iepirkumu biroja pieejamās informācijas ir secināms, ka Ventas Balss kā minimums no 2011. – 2019.gada ieskaitot, ir saņēmusi mūsu – nodokļu maksātāju naudu 1,6 miljoni EUR apmērā. Un, kur nu vēl Lemberga sarūpētie Ventspils brīvostas pārvaldes miljoni un finanšu līdzekļi, kuri caur dažādiem kanāliem bezgalīgā straumē plūst uz citu propagandistu, arī Kurzemes Televīzijas makiem.

Kāpēc mums, nodokļu maskātājiem, būtu jāmaksā par Lemberga glorificēšanu, viņa oponentu jeb vienkārši Lembergam netīkamu, varbūt kādreiz “ceļu pārgājušu” cilvēku un uzņēmēju nomelnošanu? Ja Lembergam tā vajag, lai maksā savus miljonus, nevis tērē mūsu naudu, bez tam maksājot saviem propagandistiem, kuri pārkāpj jebkādas saprāta robežas.

Ieskatāmies VB redaktores mīļajiem Ventas Balss lasītājiem izsūtītajās vēstulēs.

Ventas Balss redaktores aicinājums

Šis ir tas gadījums, kad cilvēks netic savām acīm, Lasa, pārlasa un brīnās. Redaktore ar īsta spēlmaņa azartu metas risināt Ventas Balss samilzušās finansiālās problēmas. Nav mēģināts izteikties aplinkus, dot kādus mājienus…, nē, redaktore iet taisnu ceļu un sūta saviem abonentiem brīvprātīgi obligāti izpildāmus vēstījumus, jo ir pārliecināta, ka tie tiks uztverti kā Lemberga rīkojums. 

“… varbūt tie, kas abonē vienu avīzi, var abonēt divas vai trīs, bet tie, kas līdz šim abonēja trīs, varbūt var abonēt četras. Katram ir sava roka jāpieliek, lai redaktore savu finanšu sapni varētu izsapņot līdz galam, lai arī turpmāk redaktore varētu nodrošināt Lemberga uzskatu tiražēšanu un par to jūs, lasītāji, maksātu jebkuru vajadzīgo summu”.

Paturpinot Ventas Balss finanšu līdzekļu ieguves tēmu mīļajiem lasītājiem, nekur nekad nav paskaidrota ļoti svarīga lieta. Proti, jebkurš VB pircējs un abonents par avīzi maksā tieši divas reizes. Pirmo, kad tiek samaksāti nodokļi un otro – avīzi pērkot vai abonējot. 

8.05.2020./Lasītāja iesūtīts raksts