Ikvienam no mums ikdienā gadās aizmirst, ka laikus jāpagarina termiņi un jānodod paņemtās grāmatas vai citi izdevumi bibliotēkā, par ko bibliotēka iekasē soda naudu. Ar laiku kavējuma nauda iekrājas arvien lielāka, bet līdz bibliotēkai nesanāk aizskriet nekā. Ventspils bibliotēka turpina akciju, aicinot lasītājus-kavētājus nodot grāmatas un nemaksāt kavējuma naudu. Kā informē bibliotēka, akcija norisināsies laikā no 11. līdz 16.decembrim.

Akcija norisināsies visās Ventspils bibliotēkas struktūrvienībās – Galvenajā, Bērnu, Pārventas, Gāliņciema, Augstskolas bibliotēkās un Ārējās izsniegšanas punktā Ventspils slimnīcā. Ventspils bibliotēka akciju organizē, lai mudinātu bibliotēkas lasītājus atnest termiņā nenodotās grāmatas un materiālus. Tos var arī atstāt grāmatu nodošanas kastēs pie Pārventas, Galvenās un Bērnu bibliotēkas.

Interesanti, ka iepriekšējās akcijas norises laikā šo iespēju izmantoja 164 lasītāji, nododot bibliotēkai kopumā 512 izdevumus.

Grāmatu un citu materiālu izmantošanas termiņu savlaicīgi iespējams pagarināt bibliotēkā telefoniski vai ar autorizācijas rīkiem bibliotēkas tīmekļa vietnē. Reģistrēti bibliotēkas lasītāji autorizācijas rīkus var saņemt bibliotēkā, lai turpmāk varētu paši, neizejot no mājas, elektroniskajā katalogā ērti pagarināt paņemtās bibliotēkas grāmatas.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA