68% iedzīvotāju pārliecināti, ka Lieldienās apēdīs trīs līdz sešas olas

1236

Lai gan līdz Lieldienām palikušas vien pāris dienas un olu pārdošanas apjomi veikalos vēl nav sasnieguši savu maksimumu, vairāk nekā divas trešdaļas jeb 68% Latvijas iedzīvotāji ir pārliecināti, ka Lieldienās apēdīs trīs līdz sešas olas, bet vēl 11% – septiņas un vairāk olu. Tas secināts mazumtirdzniecības ķēdes uzņēmuma Maxima Latvija veiktā aptauja.

Savukārt vienu līdz divas olas svētkos plāno apēst viena piektdaļa jeb 20% respondentu, bet tikai 1% iedzīvotāju svētkos neplāno ēst olas.

Ja pērn starp rietumu kristiešu un pareizticīgo Lieldienām bija divu nedēļu laika posms, tad šogad šis laika periods ir ievērojami lielāks – vairāk nekā vienu mēnesi. Tādējādi uzņēmums prognozē, ka būs divi Lieldienu iepirkšanās posmi – viens jau šīs nedēļas izskaņā, bet otrs – pirms 1.maija, kad pareizticīgie svinēs Lieldienas. Pagājušajā gadā divu nedēļu svētku periodā iedzīvotāji Maxima Latvija veikalos iegādājās 6,8 miljonus olu.

Olas ir galvenais pārtikas produkts Lieldienās, to atzīst arī 92% respondentu. Savukārt otrā vietā tiek ierindoti svaigi dārzeņi un augļi, kam seko maizes un konditorejas izstrādājumi, kā arī svaiga gaļa.

Jau pagājušās nedēļas laikā pamazām sāka pieaugt pārdošanas apjomi dažādiem svētku dekoriem, olu krāsām, uzlīmēm un etiķetēm, ka arī salvetēm ar Lieldienu tematiku. Tāpat pircēju uzmanība gan pagājušajā nedēļā, gan šonedēļ tiek pievērsta majonēzei, un pircēju groziņos tā parādās arvien biežāk.