Ventspils Augstskolā trīs reizes nedēļā – pirmdienās, trešdienās un piektdienās – notiek STEM kluba nodarbības, kur ikviens 8.-12. klašu skolēns, kuram interesē tehnoloģijas, var smelties jaunas zināšanas elektronikā, programmēšanā, fizikā un matemātikā, to visu mācoties praktiski, veidojot dažādus projektus.

STEM klubā pulcējas jaunieši, kuri:

  • Interesējas par tehnoloģijām,
  • Vēlas uzbūvēt ierīces savām rokām,
  • Vēlas apgūt elektronikas, robotikas un 3D printēšanas pamatus,
  • Vēlas nostiprināt savas zināšanas fizikā, programmēšanā un matemātikā.

Nodarbības notiek Ventspils Augstskolā E1 laboratorijā katru pirmdienu, trešdienu un piektdienu no plkst. 15.00 – 18.00. Nodarbības var apmeklēt sev ērtā laikā – nav obligāti jānāk visas 3 dienas nedēļā un jābūt nodarbībās visas trīs stundas. STEM kluba biedri, kuri apmeklē nodarbības vismaz 1 reizi nedēļā, var piedalīties dažādās robotikas sacensībās un pārbaudīt savas zināšanas elektronikas konkursos. Vecāko klašu skolēni var izmantot augstskolas piedāvātos resursus un izstrādāt savu zinātniski pētniecisko darbu pasniedzēja vadībā.

Klubā var uzbūvēt dažādas ierīces – sākot ar vienkāršām lietām kā digitālais termometrs, pulkstenis un rācijas, līdz pat viedās mājas sensoru sistēmas izveidei.

Pieteikties klubam var rakstot uz e-pastu stem@venta.lv vai norādītajā laikā nākt uz Ventspils Augstskolas E1 laboratoriju.

 

25.10.2023. / Autors: Ventspils Augstskola / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs