9. klases skolēniem eksāmeni tiek atcelti, 12.klasēm obligāti tikai trīs eksāmeni

1172

Ārkārtējās situācijas dēļ šajā mācību gadā tiek atcelti valsts pārbaudes darbi 9.klašu skolēniem un samazināts 12.klašu skolēniem obligāti kārtojamo centralizēto eksāmenu skaits, paredz valdības ceturtdien, 30.aprīlī, atbalstītie Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotie noteikumu grozījumi.

Izglītības un zinātnes ministrija informē, ka 9. klases skolēniem valsts pārbaudes darbi tiek atcelti, izņemot eksāmenu latviešu valodā mazākumtautību izglītības programmās. Skolēniem, kuri vēlas to kārtot, eksāmena rakstu daļa notiks 10. jūnijā, bet mutvārdu daļa – 10. un 11. jūnijā. Tiem skolēniem, kuri attaisnojošu iemeslu dēļ nevar kārtot eksāmenu noteiktajā laikā un kuri vēlas to kārtot, eksāmens notiks 2. jūlijā.

Eksāmenu norises laiki vispārējās vidējās izglītības iestādēs kopumā tiek nodrošināti laikposmā no 2020. gada 2. jūnija līdz 3. jūlijam.

Valsts pārbaudījumu papildtermiņi plānoti no 9. jūlija līdz 30.jūlijam.

Obligātie centralizētie eksāmeni vienā svešvalodā pēc izvēles plānoti no 2.jūnija līdz 5. jūnijam. Angļu valodas eksāmenu plānots organizēt no 2. jūnija (rakstu daļa) līdz 4.jūnijam (mutvārdu daļa), vācu valodas eksāmens plānots 3. jūnijā, krievu valodas – no 4. līdz 5.jūnijam,  franču valodas – 5.jūnijā.

Eksāmens latviešu valodā paredzēts 9. jūnijā, bet matemātikas eksāmens 12.jūnijā.

Skolēni, kuri to vēlēsies un kuriem tas nepieciešams, lai iestātos augstskolā, drīkstēs kārtot arī eksāmenu kādā no izvēles priekšmetiem.

Izvēles centralizētais eksāmens vēsturē paredzēts 15.jūnijā, ķīmijā –17.jūnijā, bioloģijā –19.jūnijā, fizikā –26.jūnijā.

Skolēna izvēlētajā mācību priekšmetā eksāmens ģeogrāfijā plānots 29.jūnijā, informātikas eksāmens no 6.jūlija līdz 7.jūlijam, eksāmens ekonomikā 1.jūlijā. Eksāmens mazākumtautību valodā un literatūrā (krievu) mazākumtautību izglītības programmās būs 3. jūlijā.

Sertifikāti par vispārējās vidējās izglītības iegūšanu tiks izsniegti sākot ar 24.jūliju.

Ja ārkārtējā situācija turpināsies arī pēc 12.maija, tiks izvērtēta iespēja noteikt eksāmenu norisi par tik nedēļām vēlāk, par cik tiek pagarināta ārkārtējā situācija. Ja eksāmeni nevarēs notikt jūlijā, tiks izvērtēta iespēja izglītojamiem skolu beigt ar gada vērtējumu.

30.04.2020./Autors: Ventspilnieks.lv/Foto: Unsplash, IZM