Aicina dalīties atmiņās par ēku Akmeņu ielā, kur atradīsies bērnu bibliotēka

741

Ventspils bibliotēka aicina ikvienu ventspilnieku dalīties atmiņās par ēku Akmeņu ielā 5, kur nākotnē atradīsies pilsētas jaunā Bērnu bibliotēka.

Bibliotēka aicina dalīties ventspilniekus ar īpašumā esošām dokumentālām liecībām par šo ēku – ar fotogrāfijām, rakstiem, stāstiem par ēku un tajā dzīvojušajiem cilvēkiem.

“Tieši cilvēku atmiņu stāsti un fotoattēli ir vieni no vērtīgākajiem informācijas sniedzējiem par to, kas kādreiz atradies un noticis šajā ēkā, kura drīzumā piedzīvos lielas pārmaiņas un taps par mūsdienīgu Bērnu bibliotēku. Bet, lai saglabātu vēstures liecības par to, kas reiz šeit bijis, kādi cilvēki dzīvojuši, kāda māja izskatījusies savā ilgajā pastāvēšanas laikā, aicinām ikvienu, kam mājās glabājas fotoattēli, kuros redzama šī ēka, tos atnest uz Galveno bibliotēku,” skaidro Ventspils bibliotēkas pārstāve Līga Rūde.

Atnestās liecības vēlāk īpašnieki varēs saņemt atpakaļ, jo bibliotēkā fotoattēli tiks tikai noskanēti, saglabāti arhīvā. Visi iegūtie dati tiks apkopoti datubāzē, kas sniegs informāciju ne tikai par Bērnu bibliotēkas, bet arī par ēkas Akmeņu ielā 5 vēsturi.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils bibliotēka