Aicina pieteikt Herberta Dorbes balvai gada labāko humanitāro zinību skolotāju

1421

Ventspils muzejs sadarbībā ar Ventspils pilsētas un Ventspils novada Izglītības pārvaldēm, pilsētas un novada bibliotēkām turpina pērn aizsākto tradīciju – organizē konkursu par Herberta Dorbes balvu gada labākajam humanitāro zinību skolotājam.

Konkursa mērķis ir paust atzinību pedagogiem, kuri vispārliecinošāk, aktīvāk un sekmīgāk veicina audzēkņu iesaistīšanu novada literatūras un kultūrvēstures procesu izzināšanā, Ventspils muzeja, pilsētas un novadu bibliotēku pakalpojumu izmantošanā, veicinot bērnu un jauniešu lasīšanas un radošo spēju attīstību.

Konkursā var piedalīties pilsētas un novada humanitāro priekšmetu skolotāji. Balvu pasniegs 2.oktobrī skolotājiem veltītā pasākumā Piejūras brīvdabas muzejā.

Pērn par Herberta Dorbes balvas ieguvēju kļuva Ventspils Valsts 1.ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāja Tamāra Tropa par ieguldījumu skolēnu iesaistīšanā novada literatūras vēstures izpētē. Par balvas kandidātēm tika izvirzītas arī Ventspils 1.pamatskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Aija Grieze, Ventspils 5.vidusskolas humanitāro zinību pegadoģes Zane Piusa, Ina Langzama, Dagnija Smirnova, Vita Lorence un Ilva Rudzroga.

Pirmais, kurš godināja savus izglītības darbiniekus, piešķirot viņiem Herberta Dorbes prēmiju, bija Ventspils novads tālajā 1989.gadā.