Aicina uz pasaules savvaļas sugu dienu Ances pagastā

1482

Dabas aizsardzības pārvalde (DAP), atzīmējot Pasaules savvaļas sugu dienu, rīkos informatīvi izzinošus pasākumus daudzviet Latvijā, arī Ventspils novadā – Ances pagastā, portāls Ventspilnieks.lv uzzināja DAP.

Pasaules savvaļas sugu diena tradicionāli tiek atzīmēta 3.martā, un ir pasaulē svarīgākais ikgadējais pasākums, kas veltīts apdraudētajām savvaļas augu un dzīvnieku sugām. Šīs iniciatīvas pamatā ir mērķis veicināt sabiedrībā izpratni par izmirstošajām un apdraudētajām sugām, kā arī par nepieciešamību šīs sugas saglabāt un aizsargāt, nodrošinot nozīmīgus ieguvumus gan dabai, gan cilvēkiem.

Pirmie pasākumi noritēs Svētciemā, Salacgrīvas novadā, pēc tam Rīgā un Rēzeknē, bet sestdien, 4.martā, Ventspils novadā. DAP aicina izglītoties dabā, piedaloties izzinošā pārgājienā Vilkam kājas nosalušas? kopā ar DAP speciālistiem.

Pārgājiens apmēram 4,5 km garumā vedīs pa Ances purviem un mežiem – vietām, kur var izbaudīt simtgadīga meža šalkas un nojaust pelēko vilku klātbūtni. Tikšanās vieta paredzēta Puteru dambja galā. Tikšanās vietu ērtāk sasniegt, braucot no Sīkraga – Jaunmuižas ceļa puses, kas ved cauri Dundagas novadam.

Pelēkais vilks ir viena no savvaļas sugām, kuru aizsargā CITES konvencija (The Convention in International Trade in Endangered Species of Wild Fauna and Flora), ko 1973.gada 3.martā apstiprināja 80 pasaules valstu pārstāvji. Joprojām CITES ir viens no plašākajiem un dalībvalstu skaita ziņā lielākajiem starptautiskajiem līgumiem dabas aizsardzības jomā, un tās mērķis ir nodrošināt, ka starptautiskā tirdzniecība ar savvaļas augu un dzīvnieku sugām neapdraud to pastāvēšanu dabā. Tikai pateicoties CITES daudzu dzīvnieku sugu, piemēram, ziloņu vai degunradžu, populācijas mūsdienās nav izmirušas.