Ancē noadīti 100 cimdu pāri Latvijas simtgadei

1585
Foto: Ventspils novada pašvaldība

16.novembrī Ances kultūras namā atklās cimdu izstādi, kurā būs apskatāmi 100 rokas ietērpu pāru.

100 cimdu pāri tapa tādēļ, ka sabiedriskais centrs Ances muiža šovasar īstenoja aktivitāti 100 cimdu pāri Latvijas simtgadei. Tas tika iesniegts Ventspils novada pašvaldības kultūras projektu konkursā un atbalstīts, piešķirot 375 eiro.

Ances muižas pārvaldniece Līga Grīnberga stāsta, ka čaklās adītājas sāka pulcēties jūnijā, reizi nedēļā vienojoties kopīgā darbā. 12 no viņām bija rokdarbu kopas Paukers dalībnieces, kurām pievienojās vēl četras adītājas, tātad 100 cimdu pāru uzadījušas 16 ancenieces. “Cimdi latviešiem vienmēr bijusi īpaša lieta, to adīšana latvietēm ir gēnos, tādēļ, domājot par to, kā iesaistīties Latvijas simtgades sagaidīšanā, izvēlējāmies adīt tieši cimdus. Esam izmantojušas dažādus rakstus – gan grāmatās noskatītus, gan no senčiem mantotus, kas atklājās, izārdot kādu vecu cimdu pāri, gan arī pašu rokdarbnieču veidotus musturus. Mūsu cimdos parādās dažādu novadu motīvi, arī Ancē radušies raksti,” stāsta Grīnberga.

Vieni no pirmajiem Ancē tapušos cimdus varēs novērtēt 18.novembrim veltītā svinīgā pasākuma dalībnieki, kuri pagastā no visa novada pulcēsies 18.novembrī. Šajā dienā Ventspils novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks pasniegs Goda, Atzinības un Pateicības rakstus.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils novada pašvaldība